05-31-2017 Źródło: China Tibet Online
18 maja w ramach Międzynarodowego Dnia Muzeów  w Muzeum Kultury Tybetańskiej Chińskiego Centrum Badań tybetologicznych w Pekinie zostało zorganizowane ciekawe przedsięwzięcie.
Muzeum jest jedynym w Pekinie poświęconym kulturze tybetańskiej. Najbardziej charakterystyczne są zbiory archiwaliów tybetańskich oraz tybetańskich zabytków buddyjskich i kultury ludowej.
Wystawiona jedynie w tym dniu kolekcja pieczęci nadanych Tybetowi przez rządy poszczególnych  historycznych dynastii chińskich  wzbudziła wielkie zainteresowanie. Pieczęcie są drogocennymi przedmiotami i reprezentują nawyższy kunszt rękodzieła, odzwierciedlają przy tym historyczną zwierzchność rządu centralnego nad Tybetem
Muzeum Kultury Tybetańskiej otwarto oficjalnie 28 marca 2010. Powierzchnia wystawiennicza muzeum wynosi ponad 5 000 metrów kwadratowych. Ma ono swoją siedzibę  w dzielnicy Chaoyang, w Pekinie na północnej czwartej obwodnicy East Road pod numerem 31 i jest otwarte od 9:00 do 17:00 w każdy wtorek, czwartek i sobotę. Wstęp do muzeum jest bezpłatny.

 Wykonana z miedzi pieczęć króla Bailana. Tytuł "Król Bailan" jest jednym ze świeckich tytułów przywódcy duchowego sekty Sakya buddyzmu tybetańskiego oficjalnie przyznanych przez rząd centralny dynastii Yuan (1271-1368).

Cesarska pieczęć mnicha wykonana z jadeitu.


Pieczęć Karmapy z okresu dynastii Ming, jadeit.

Pieczęć cesarska mnicha, z czasów króla Chanhua z dynastii Ming, kość słoniowa.

Pieczęć piątego Dalajlamy, żelazo i drewno sandałowe.

Pieczęć ósmego Dalajlamy, jadeit.