Ulica Bankhor w Lhasie

Barkhor jest jedną z najczęściej odwiedzanych ulic w Lhasie, otacza ona Świątynię Jokhang. Mówi się, że świątynia została zbudowana przez pierwszego króla Tybetu Songtsena Gampo (617-650 r. n.e.).  Z powodu swojej wielkości i aury świętości, która ją otacza, szybko zyskała duże zainteresowanie wśród tysięcy Buddyjskich pielgrzymów. Wydeptali oni drogę, która dziś jest nazywana Barkhor.
Architekci miasta starali się chronić historyczne zabytki kultury, zachować ich istniejące cechy, chronić historyczne wartości Barkhoru, jak najlepiej wykorzystać religijne i humanistyczne zasoby miasta dla dogłębnego rozwoju kultury tybetańskiej.
"Mówiąc bardziej szczegółowo o restauracji tej ulicy: odnowiliśmy jej część w starej dzielnicy, usunęliśmy nowoczesne ozdoby, w tym płytki ceramiczne, harmonijkowe drzwi, okiennice, oraz wszystko co nie jest zgodne z kulturą Tybetu." Powiedział Rigphel Tsengke, pracownik Komitetu Zarządzającego ulicą Banrkhor.

Położona w starej dzielnicy Lhasy, otaczająca świątynię Jokhang Barkhor jest jedną z najsłynniejszych i najstarszych ulic stolicy Tybetu .