2018-06-06 Autor: Chen Man  Źródło: KangbaTV

 

Fotografia przedstawia ufortyfikowane wieże w wiosce Xiaya, w rejonie Qangsum, w powiecie Konjo, w Tybetańskim Regionie Autonomicznym.(Zdjęcie/Cheng Weiguo).

W rejonie Sanyan, w powiecie Chamdo, Tybet, cechą charakterystyczna  lokalnych budowli są ufortyfikowane wieże.Te wysokie i wspaniałe budynki tworzą kompleks wież i są wyjątkowe w swoim stylu wśród różnorodnej etnicznie architektury Tybetu.


Fotografia przedstawia specjalny ufortyfikowany kompleks wież.(Zdjęcie/Cheng Weiguo)  

Zazwyczaj wieże w Sanyan mają duże komory, z trzema lub czterema a najwyżej pięcioma piętrami.Zewnętrzne ściany są wykonane z ziemi, bez okien.Ściany każdej kondygnacji mają kilka okrągłych lub trójkątnych otworów, z których ludzie mogą wyglądać na zewnątrz lub strzelać.

Fotografia przedstawia ufortyfikowane wieże w wiosce Xiaya, w rejonie Qangsum.(Zdjęcie/Chen Weiguo)  

Czteropiętrowy dom może osiągać wysokość nawet ponad 20m. Zazwyczaj pierwsze piętro używane jest jako pomieszczenia dla żywego inwentarza, na drugim piętrze jest kuchnia i sypialnia, na trzecim piętrze hol z ołtarzykiem lub spichlerz, a na czwartym piętrze balkon lub szopa magazynowa.Budowa takiego domu zajmuje od trzech do pięciu lat.


Fotografia przedstawia wspaniałe ufortyfikowane wieże.(Zdjęcie/Chen Weiguo)  

Domy w dzielnicy Sanyan są budowane w zabudowie szeregowej, łączą się i tworzą wspaniały kompleks wież.Ponieważ pomieszczenia są połączone, mieszkańcy mogą wygodnie się odwiedzać .

Fotografia przedstawia ufortyfikowane wieże w wiosce Jagka, w rejonie Qongsun.(Zdjęcie/Chen Weiguo)  

W rejonie Sanyan, ufortyfikowana wieża jest zazwyczaj użytkowana przez kilka pokoleń. Jeśli zatem ściana którejś z nich ulegnie uszkodzeniu, mieszkańcy  muszą ją wyremontować. W rezultacie starożytne domy stojące setki lat można spotkać w całej wiosce.

Spójrz na wieże.(Zdjęcie/Chen Weiugo)

 Flagi modlitewne falują na wietrze przed wieżą.(Zdjęcie/Chen Weiguo)

 

Fotografia przedstawia ufortyfikowane wieże Sanyan. (Zdjęcie/Chen Weiugo)