Wiosna wszędzie jest piękną porą roku. Także Lhasa w majowej zieleni prezentuje się wspaniale.

Podczas majowego święta Tybet odnotował turystyczny boom.

W 2023 roku Tybet będzie nadal rozwijał turystykę wiejską (agroturystykę) i rozwinie szereg specjalnych i wysokiej jakości tras turystycznych o lokalnych cechach.

19 marca 2023 r. nad pięknym górskim jeziorem Basum w prefekturze Nyingchi spadł śnieg.

Ożywił się ruch turystyczny podczas siedmiodniowego święta Tybetańskiego Nowego Roku Losar, a goście przyjeżdżali, aby cieszyć się lokalną kulturą.

W pierwszym miesiącu chińskiego Nowego Roku Księżycowego klasztor Lebrang zorganizował szereg działań związanych ze zwyczajami ludowymi, wśród których jest ceremonia religijna, znana jako „wschodzące słońce Buddy”, która przyciągnęła ponad 76 000 turystów z kraju i zagranicy.

Po ponad czteromiesięcznym wymuszonym COVID-19 zamknięciu Pałac Potala otwiera swoje bramy dla zwiedzających.

Yarlung Zangbo w Chinach, Dihang w Indiach, Jamuna w Bangladeszu. To ciągle ta sama rzeka. Znana na świecie jako Brahmaputra. Jej górny bieg przecina południe Tybetu.

Chiny publikują zbiór danych na temat charakterystyk jezior w zlewni Wyżyny Tybetańskiej.

Ministerstwo Rolnictwa i Spraw Wsi ChRL co roku przyznaje tytuły „najpiękniejszych wsi”

Aby promować turystykę w tybetańskim mieście, utworzono alians eko-industrialny między Shigatse i Szanghajem.

Mokradła Lhalu - rezerwat przyrody, tak, jak central Park w Nowym Jorku, jest położony w centrum tybetańskiej stolicy - Lhasie.

Gdzieś głęboko na wysokogórskim stepie Ruoergai ojciec i syn starają się ochronić pradawne rasy koni Wyżyny Tybetańskiej.

Położona na wysokość 3000 metrów nad poziomem morza wioska Yubeng u podnóża góry Meili Snow  jest bardzo podobna do obrazu „Shangri-La”, ziemskiego raju przedstawionego w opartej na fikcji powieści „Zaginiony horyzont” z 1934 r. autorstwa brytyjskiego pisarza Jamesa Hiltona.

Szczycący się dziedzictwem unikalnej tybetańskiej  kultury i naturalną scenerią, Narodowy Rezerwat Przyrody Czomolungma chroni 3,3 miliona hektarów środkowych Himalajów.

Lato to najlepszy czas dla turystów, którzy chcą odwiedzić stepy Qiangtang.

Musimy wspólnie podejmować wysiłki aby chronić z trudem odzyskane piękno.

Długodystansowa jazda na rowerze to nie jest sport dla wszystkich. Stawia duże wymagania, zarówno fizyczne, jak i psychiczne.