Położona na wysokość 3000 metrów nad poziomem morza wioska Yubeng u podnóża góry Meili Snow  jest bardzo podobna do obrazu „Shangri-La”, ziemskiego raju przedstawionego w opartej na fikcji powieści „Zaginiony horyzont” z 1934 r. autorstwa brytyjskiego pisarza Jamesa Hiltona.

Szczycący się dziedzictwem unikalnej tybetańskiej  kultury i naturalną scenerią, Narodowy Rezerwat Przyrody Czomolungma chroni 3,3 miliona hektarów środkowych Himalajów.

Lato to najlepszy czas dla turystów, którzy chcą odwiedzić stepy Qiangtang.

Musimy wspólnie podejmować wysiłki aby chronić z trudem odzyskane piękno.

Długodystansowa jazda na rowerze to nie jest sport dla wszystkich. Stawia duże wymagania, zarówno fizyczne, jak i psychiczne.

Jezioro Yamzho Yumco to jedno z trzech świętych jezior w Tybecie.

Agencje turystyczne i organa władzy lokalnej wspierają popyt na agroturystykę.

Zgodnie z projektem w Lhasie utworzono miasto wodne. Na jego terenie odbywają się rejsy wycieczkowe, na których można podziwiać krajobraz rzeki Lhasa.

Chen Zishun w wieku 9 lat po dotknięciu linii energetycznej pod napięciem stracił obie ręce. Mówi, że po wypadku rodzina otoczyła go niewidzialnym kokonem, a rodzice nie wspierają ani nie rozumieją jego zainteresowań.

Podczas Święta Wiosny Tybet odwiedza prawie 440 000 turystów.

Na linii kolejowej Lhasa-Nyingchi pasażerowie mogą kupić ze zniżką bilety dwudziestokrotnego przejazdu.

Linie lotnicze zapewnią przepustowość około 600 000 miejsc na lotnisku w Lhasie, stolicy Tybetańskiego Regionu Autonomicznego, spodziewając się zrealizować 5 751 lotów i obsłużyć 551 000 pasażerów oraz 3 995 ton frachtu i poczty podczas Święta Wiosny.

Błękitne niebo Tybetu dobrodziejstwem mieszkańców i motorem ożywienia turystyki

Od piątku 15 października, aby zwiedzić Pałac Potala wystarczy dzień wcześniej zarejestrować się przez konto WeChat.

Każdego roku do Tybetu w czasie Złotego Tygodnia  przybywa  coraz więcej turystów.

Technicznie rzecz biorąc, Złoty Tydzień składa się z trzech dni wolnych przypadających z okazji Święta Narodowego, dwudniowego weekendu i dwóch dni wolnych od pracy, które należy odpracować w dwie soboty przed lub po Złotym Tygodniu

Tybetańska legenda mówi, że góra Lianbaoyeze jest świadectwem waleczności Gesara, bohaterskiego króla starożytnego tybetańskiego królestwa Ling.

Miasto Lulang  położone na wysokości 3700 metrów, obdarzone zapierającym dech w piersiach krajobrazem, różnorodną kulturą etniczną i zaawansowaną infrastrukturą zostało okrzyknięte „Szwajcarią Wschodu”.