Pierwszego stycznia ruszyła czwarta edycja akcji „Podróżuj po Tybecie zimą”.

Biuro Rozwoju Turystyki miasta Linzhi w Tybetańskim Regionie Autonomicznym zorganizowało imprezę sylwestrową  pod nazwą „Odkryj trzeci biegun ziemi • Ciesz się zimowym słońcem w Linzhi”. W jej ramach zorganizowano także noworoczną transmisję na żywo pt. „Szybka podróż do Linzhi”.

Jeden najciekawszych biegów maratońskich na świecie rozgrywany jest w niezwykle pięknych i malowniczych  okolicach Nyingchi, w Tybecie.

Rzeka Yarlung Zangbo, do której wpływa "stołeczna" Lhasa, za granicą TRA nazywa się Brahmaputra.

Kiedy nieśmiały, przystojny tybetański chłopak opublikował w Internecie swój film, nie przypuszczał, że wkroczy na pole marketingu wirusowego.


Pantery śnieżne to gatunek zagrożony wyginięciem, trudno je spotkać w warunkach naturalnych.

Tybetańska prefektura gości coraz więcej turystów dzięki "rewolucji ekologicznej"

50%  zniżki na bilety lotnicze i noclegi w lokalnych hotelach posiadających co najmniej trzy gwiazdki to tylko część korzyści na jakie mogą liczyć odwiedzający TRA od 15 października do 30 grudnia.

W pierwszych czterech dniach Złotego Tygodnia do Tybetu przybyło ponad 1,14 miliona turystów.

Jezioro Yamdrok to jedno z trzech najświętszych jezior Tybetu .Położone wśród himalajskich szczytów na wysokości ok.4441 m npm, ma 72 km długości 623 mm kwadratowe powierzchni.

W języku tybetańskim Zhagana znaczy Kamienne Pudełko. Zhagana leży na na północno-wschodnim skraju Płaskowyżu Tybetańskiego gzie średnia wysokość wynosi 3200 metrów.

Od 2016 roku turystyka lecznicza przyciągnęła tylko do Tadong ponad 1 milion turystów, generując przychody w wysokości ponad 21 milionów juanów (około 3 milionów dolarów amerykańskich).

Lunang w prefekturze Nyingchi  jest opisywane jako bar tlenowy o alpejskim pięknie porównywalnym do szwajcarskiego.

W środę w TRA powitano członków pierwszej od czasu wybuchu epidemii COVID-19  transregionalnej grupy turystycznej.

Zbudowana w VIII wieku świątynia Jokhang jest miejscem nagromadzenia wielu zabytków i typowej architektury tybetańskiej.

Piesze pielgrzymki po świętych wzgórzach Tybetu to wyraz religijności, za przyczyną rozwoju sieci drogowej, niektórzy młodzi ludzie wolą jednak do świętych miejsc dojechać motocyklem.

Z powodu złych warunków pogodowych chiński zespół himalaistów opóźnił  osiągnięcie szczytu Czomolungmy (Mt. Everest) planowane na 22 maja.

https://www.globaltimes.cn/content/1188024.shtml
Życie w obozie pod Mount Qomolangma zostało wzbogacone o nowe, zaawansowane technologicznie obiekty rozrywkowe.