Znana jako „rzeka matka korytarza Hexi”, rzeka Heihe jest drugą co do wielkości rzeką w Chinach, o łącznej długości 928 km, przepływa przez prowincje Qinghai, Gansu i Region Autonomiczny Mongolii Wewnętrznej.

W mieście liczącym prawie 900 000 mieszkańców, scena kulinarna jest niezwykle zróżnicowana a w branży panuje niezwykle silna konkurencja.

Promocja turystyki zimowej dodaje uroku podróżowaniu po Tybecie
https://english.news.cn/20231101/8ea7cfa3fa4e46d79dd138502ba85c77/c.html
źródło: Xinhua
https://www.chinadaily.com.cn/a/202311/01/WS65420e50a31090682a5ebe8d.html

Redaktor: huaxia

2023-11-01 13:54:45

LHASA, 1 listopada (Xinhua) – Kultowe miejsca turystyczne w Tybetańskim Regionie Autonomicznym w południowo-zachodnich Chinach, takie jak Pałac Potala, będą otwarte dla zwiedzających bezpłatnie od środy do 15 marca 2024 r. w ramach promocji turystyki zimowej w regionie .

Departament rozwoju turystyki regionalnej poinformował we wtorek, że w okresie zimowej promocji wszystkie malownicze miejsca w Tybecie, które otrzymały ocenę powyżej poziomu A, z wyjątkiem świątyń, będą otwarte dla publiczności bezpłatnie.

W Chinach obowiązuje system klasyfikacji turystów, który ocenia atrakcje turystyczne w skali od 1A do 5A na podstawie ich ogólnej jakości turystycznej.


Od najbliższej środy do 15 marca 2024 r. kultowe atrakcje turystyczne Tybetańskiego Regionu Autonomicznego będą dostępne dla zwiedzających bezpłatnie.

Poza granicami TRA w wielu enklawach mieszkają Tybetańczycy. Jedną z nich Tybetańska Prefektura Autonomiczna Haibei położona u stóp gór Qilian prowincji Qinghai.

Powiat Metok w prefekturze Nyingchi  jest położony  w dolnym biegu rzeki Yarlung Zangbo u południowego podnóża wschodniego krańca Himalajów.

Góry Nyenchen Tanglha leżą na północ od głównego pasma Himalajów, ich najwyższym szczytem jest Sepu Kangri w paśmie Sapukonglagabo.

Święto Shoton [Jogurtu], obchodzone głównie w Lhasie, zrodziło się połowie XI wieku i jako jedno z pierwszych zostało wpisane na krajową listę niematerialnego dziedzictwa kulturowego w 2006 roku.

Biuro turystyki przeprasza za zachowanie personelu, który uniemożliwił turystom robienie zdjęć lodowca

Shannan (lub Lhoka) to bardzo urokliwa prefektura, poniżej prezentujemy fotografie z doliny powiatu Cona.

Moja przyjaciółka powiedziała, że miała złamane serce, kiedy prawie 20 lat temu, wracając do domu, wsiadała do samolotu na koniec swojej pierwszej wizyty w Lhasie. „To było tak, jakby moje ciało samo weszło do kabiny jak pusta skorupa, ale moja dusza została w tyle”.

W Pałacu Potala, wpisanym na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO w Lhasie, w Tybetańskim Regionie Autonomicznym, niedawno opracowano lody w niezwykły sposób nawiązujące do kulturalnej tradycji Tybetu. Lody są sprzedawane w niektórych sklepach Lhasy.

Ponad 53 miliardy juanów transakcji podpisanych na Targach Kultury i Turystyki  Tybetu.

Wiosna wszędzie jest piękną porą roku. Także Lhasa w majowej zieleni prezentuje się wspaniale.

Podczas majowego święta Tybet odnotował turystyczny boom.

W 2023 roku Tybet będzie nadal rozwijał turystykę wiejską (agroturystykę) i rozwinie szereg specjalnych i wysokiej jakości tras turystycznych o lokalnych cechach.

Wiosenne krajobrazy w Narodowym Parku Mokradeł Yani w prefekturze Nyingchi w Tybecie są naprawdę piękne i imponujące.

19 marca 2023 r. nad pięknym górskim jeziorem Basum w prefekturze Nyingchi spadł śnieg.

Ożywił się ruch turystyczny podczas siedmiodniowego święta Tybetańskiego Nowego Roku Losar, a goście przyjeżdżali, aby cieszyć się lokalną kulturą.