25.02.2021 Żródło: China Tibet Online

Po południu 4 lutego, z udziałem uczonych i ekspertów, odbyło w Lhasie odbyło się seminarium  temat symboli, nazw i własności intelektualnej w powiecie Xainza w prefekturze  Nagchu (Nagqu).

Tybetański powiat Xainza położony w prefekturze Nagchu leży w południowej części Płaskowyżu Tybetańskiego na średniej wysokości ponad 4800 metrów. W regionie tym znajduje się największe jezioro Tybetu, Serlingtso, a oprócz zasobów turystycznych w hrabstwo Xainza dysponuje również zasobami hodowlanymi, geotermalnymi i leśnymi.Aby przysporzyć powiatowi Xainza popularności postanowiono zaprojektować obraz postaci  integrującej tradycje kulturowe powiatu i cechy lokalne. Projekt przedstawia małą dziewczynkę z warkoczykami ubraną w strój ludowy  Bacab  w stylu tybetańskim. postać ma być odważna, niezależna i żądna przygód.

Penba Tsering, szef Wydziału PromocjPowiatowego Komitetu Partii, powiedział, że proponowany projekt ma na celu  stworzenie „wizytówki Xainza” i ujednoliconego wizerunku regionu dla pozyskania inwestycji dla powiatu i „wyjścia w świat ".