2020-03-31 Źródło: Xinhua

Stowarzyszenie Buddyjskie w Lhasie  poinformowało, że od wtorku zostanie ponownie otwartych dla publiczności  214 miejsc kultu religijnego w podmiejskich strefach Lhasy, które były tymczasowo zamknięte z powodu zagrożenia epidemią koronawirusa.
Jak informują przedstawiciele Stowarzyszenia: wszystkie osoby wchodzące do tych miejsc będą zobowiązane do okazania swoich elektronicznych kodów zdrowia lub świadectw zdrowia, a także ważnych dokumentów tożsamości.
Klasztory w miejskiej strefie Lhasy, w tym Drepung, Sera, Ganden i Tsurpu, a także Świątynia Jokhang, pozostaną zamknięte do odwołania, w zależności od rozwoju sytuacji epidemicznej.


Niestety, klasztor Jokhang będzie nadal niedostępny.

Miejsca kultu religijnego podjęły również środki ochronne, takie jak kontrola temperatury ciała, obowiązkowe noszenie maski i częsta dezynfekcja.
Jak dotąd Tybet zgłosił tylko jeden potwierdzony przypadek COVID-19 , zakażony pacjent po wyzdrowieniu został wypisany ze szpitala w połowie lutego. Komisja Zdrowia TRA nie nie stwierdziła od tego czasu nowych potwierdzonych lub podejrzewanych przypadków przez 60 kolejnych dni.