11.07.2022| Źródło:Xinhua

Dziewięciu młodych żyjących Buddów ukończyło szkołę podstawową, a ceremonia wręczenia im dyplomów odbyła się w sobotę w Tybetańskiej Akademii Buddyzmu w Lhasie, stolicy Tybetu.

Po czterech latach nauki dziewięciu młodych żyjących Buddów z drugiej klasy w akademii w okręgu Quxu ukończyło wszystkie kursy w szkole podstawowej, zdało egzaminy i ukończyło szkołę.

Podczas ceremonii ukończenia szkoły, młodzi żyjący Buddowie zaprezentowali swoje osiągnięcia w nauce poprzez czytanie własnych esejów, pokaz kaligrafii tybetańskiej, scenki z angielskich sitcomów, recytację klasyków literatury i pism świętych oraz udział w debatach.

„Jestem dziś bardzo szczęśliwy, ponieważ ukończyliśmy szkołę podstawową i wkrótce będziemy uczyć się na wyższym poziomie w gimnazjum. Jako żywy Budda mam nadzieję, że pomogę większej liczbie ludzi znaleźć szczęście, jednocześnie promując właściwą drogę ku przyszłości” – powiedział 12 -letni Jampakhenrab Chogyalwangchug z klasztoru Champa Ling.

Edukacja w szkole podstawowej w akademii obejmuje kursy języka tybetańskiego, mandaryńskiego, matematyki, angielskiego, teorii religii i wychowania fizycznego.

We wrześniu 2015 roku akademia otworzyła pierwszą klasę młodych żyjących Buddów.

Akademia Buddyzmu Tybetańskiego powstała w październiku 2011 roku. Do tej pory wyszkoliła tysiące wybitnych mnichów dla buddyzmu tybetańskiego.