12.29.2022 Autorzy: Daqiong i Palden Nyima Źródło: chinadaily.com.cn

We wtorek, po zamknięciu na ponad cztery miesiące z powodu pandemii COVID-19, Świątynia Dżokhang w Lhasie, została ponownie otwarta dla publiczności.

W ramach regularnych praktyk religijnych setki tybetańskich pielgrzymów, zgodnie z ruchem wskazówek zegara, spacerowały po zabytkowej ulicy Barkhor, , oraz wokół świątyni Dżokhang.


Świątynia Jokhang w Lhasie, w Tybetańskim Regionie Autonomicznym w południowo-zachodnich Chinach. (Foto:Xinhua / Purbu Zhaxi)

Po lewej stronie głównego wejścia do świątyni pielgrzymi i goście ustawili się w kolejce do odwiedzenia w środę rano. Pracownicy przypomnieli im o noszeniu masek na twarz. Wokół głównego wejścia sprzedawali tybetańscy sprzedawcy maślanych lampek i innych lokalnych produktów.

Dordże Taszi, mieszkaniec Tybetu z prowincji Qinghai, powiedział, że cieszy się, że świątynia Dżokhang została ponownie otwarta dla zwiedzających, a jego krewni czekają na wizytę od miesięcy.

„Przekażę dobrą nowinę moim krewnym w moim rodzinnym mieście. Myślę, że będzie to dla nich duża niespodzianka” – powiedział.

Świątynia rozpoczęła również usługi rezerwacji biletów na miejscu. Zgodnie z najnowszym harmonogramem odwiedzający będą musieli dokonać rezerwacji i zapoznać się z procedurami odwiedzin na publicznym koncie WeChat świątyni z jednodniowym wyprzedzeniem. Lokalni goście nie są ograniczeni wymaganiami dotyczącymi rezerwacji.

Fotografie ilustracyjne.