28/29.06.2023| Źródło: chinadaily.com.cn

Po zakończeniu 13-dniowej religijnej podróży do Czamdo w Tybetańskim Regionie Autonomicznym Panczen Erdeni Chos-kyi-rgyal-po — znany również jako Panczen Rinpocze — przybył 18 czerwca do Lhasy, stolicy Regionu, i wziął udział w szeregu uroczystości buddyjskich i spotkań oficjalnych.


18 czerwca. Panczen Rinpocze uczestniczy w uroczystościach religijnych w świątyni Jokhang w Lhasie, w Tybetańskim Regionie Automicznym. [Zdjęcie autorstwa Wang Shu/dla chinadaily.com.cn]

Panczen Rinpocze, członek Stałego Komitetu Komitetu Narodowego Chińskiej Ludowej Politycznej Konferencji Konsultatywnej, pełni również funkcję wiceprezesa Chińskiego Stowarzyszenia Buddyjskiego i przewodniczącego tybetańskiego oddziału stowarzyszenia. W niedzielę pokłonił się posągowi Buddy Siakjamuniego w świątyni Jokhang w Lhasie, przewodniczył spotkaniu modlitewnemu i udzielił zebranym błogosławieństwa w rytuale dotykania głów.

Przed posągiem Buddy Siakjamuniego Panczen Rinpocze oddał cześć Buddzie, wykonując dostojne pokłony. I podarował Buddzie khada – tradycyjny ceremonialny szal, który symbolizuje najwyższy szacunek i czystość.

Po tych rytuałach Panczen Rinpocze zasiadł na tronie naprzeciw posągu Buddy, intonował sutry i modlił się o dobre zbiory, pokój na świecie, dobrobyt narodowy, stabilność i pomyślność ludzi.


18 czerwca. Panczen Rinpocze uczestniczy w uroczystościach religijnych w świątyni Jokhang w Lhasie, w Tybetańskim Regionie Automicznym. [Zdjęcie autorstwa Wang Shu/dla chinadaily.com.cn]18 czerwca. Uroczysta ceremonia powitalna po przybyciu Panczen Rinpocze do Lhasy, stolicy Tybetańskiego Regionu Autonomicznego. [Zdjęcie autorstwa Wang Shu/dla chinadaily.com.cn]18 czerwca. Uroczysta ceremonia powitalna po przybyciu Panczen Rinpocze do Lhasy, stolicy Tybetańskiego Regionu Autonomicznego. [Zdjęcie autorstwa Wang Shu/dla chinadaily.com.cn]20 czerwca. Panczen Rinpocze uczestniczy w sympozjum przedstawicieli wyznawców buddyzmu tybetańskiego w Lhasie, stolicy Tybetańskiego Regionu Autonomicznego. [Zdjęcie autorstwa Wang Shu/dla chinadaily.com.cn]