13.09.2023| Źródło: Xinhua via China Daily

Panczen Erdeni Chos-kyi rGyal-po we wtorek zakończył trwającą prawie trzy miesiące, związaną z działalnością buddyjską i społeczną, w Lhasie, stolicy Tybetańskiego Regionu Autonomicznego w południowo-zachodnich Chinach.

Panczen Rinpocze, członek Stałego Komitetu Komitetu Narodowego Chińskiej Ludowej Politycznej Konferencji Konsultacyjnej, wiceprezes Chińskiego Stowarzyszenia Buddyjskiego i prezes Tybetańskiego Oddziału Stowarzyszenia, przybył do Lhasy 18 czerwca.


18 czerwca 2023 roku, uroczysta ceremonia powitania Panczen Rinpocze w Lhasie w tybetańskim regionie autonomicznym. [Zdjęcie: Wang Shu/For chinadaily.com.cn]

Podczas swojej wizyty w Lhasie Panczen Rinpocze odwiedził kilka klasztorów buddyzmu tybetańskiego i Akademię Buddyzmu Tybetańskiego, gdzie odbywał spotkania modlitewne i objaśniał sutry buddyjskie.

„Przyszły postęp i rozwój buddyzmu tybetańskiego nie jest zadaniem tylko jednego żyjącego Buddy czy kilku lamów, ale misją wszystkich lamów i naszego pokolenia” – powiedział lamom w świątyni Ramoche 26 lipca.

Podczas pobytu w Lhasie odwiedził także m.in. regionalny szpital tradycyjnej medycyny tybetańskiej i firmę technologiczną wytwarzającą leki.

„Tradycyjna medycyna tybetańska jest skarbem chińskiej kultury i obowiązkiem naszego pokolenia jest przejęcie i kontynuowanie tej wyjątkowej tradycyjnej kultury” – powiedział w szpitalu 28 lipca.