19.02.2024| Źródło: Ecns.cn


Kobiety ubrane w tradycyjne stroje tybetańskie wykonują tradycyjny taniec ludowy Guozhuang z okazji Tybetańskiego Nowego Roku w Tybetańskiej Prefekturze Autonomicznej Gannan, w prowincji Gansu w Chinach. (Zdjęcia/chiński serwis informacyjny)

Tybetański Nowy Rok zbiegł się w tym roku z chińskim Nowym Rokiem Księżycowym, czyli Świętem Wiosny, które w tym roku przypadło na 10 lutego. Podczas uroczystości noworocznych Tybetańczycy mieszkający w Tybetańskiej Prefekturze Autonomicznej Gannan, w prowincji Gansu wykonują ten tradycyjny taniec.


Młoda Tybetanka przebiera się do tańca ludowego z okazji tybetańskiego Nowego Roku w Tybetańskiej Prefekturze Autonomicznej Gannan, w prowincji Gansu w Chinach. (Zdjęcia/chiński serwis informacyjny)Młoda Tybetanka przebiera się do tańca ludowego z okazji tybetańskiego Nowego Roku w Tybetańskiej Prefekturze Autonomicznej Gannan, w prowincji Gansu w Chinach. (Zdjęcia/chiński serwis informacyjny)


Miejscowe kobiety biorą udział w wielkim rytuale buddyzmu tybetańskiego, znanym jako ceremonia „wystawienia  Buddy na słońce” w Tybetańskiej Prefekturze Autonomicznej Gannan, w prowincji Gansu w Chinach. (Zdjęcia/chiński serwis informacyjny)Kobiety ubrane w tradycyjne tybetańskie stroje wykonują taniec Guozhuang z okazji tybetańskiego Nowego Roku w Tybetańskiej Prefekturze Autonomicznej Gannan, w prowincji Gansu w Chinach. (Zdjęcia/chiński serwis informacyjny)