2018-05-13 Źródło : China Tibet Online


21 maja 2008 roku 11 Panchen Lama odmawia rytualną modlitwę za ofiary wenchuańskiego trzęsienia ziemi w Świątyni Lamy w Pekinie.

W dniu 12 Maja 2008 roku, Wenchuan i pobliskie miasta w południowych Chinach w prowincji Syczuan nawiedziło katastrofalne trzęsienie ziemi o sile 8 stopni w skali Richtera. W ostatnich latach było to jedno z najbardziej destruktywnych trzęsień na świecie , zniszczyło cały region a ponad 80 tysięcy osób zginęło bądź zostało uznanych zaginionych.

W sobotę przypada 10 rocznica katastrofalnego trzęsienia ziemi. 11 Panchen Lama Erdeni Choskyi Gyalpo czcząc ofiary katastrofy za pomocą  China Tibet Online przekazał ich najbliższym swoje kondolencje.

Minęło już 10 lat od destruktywnego wenchuańskiego trzęsienia ziemi z 2008 roku, nieszczęścia które dotknęło nasz kraj oraz dziesiątki tysięcy ludzi. 10 lat później
inspirującym jest widok nowo wybudowanych domów oraz ludzi żyjących w pokoju i zadowoleniu.

Podczas trzęsienia ziemi widzieliśmy jak kruche jest życie; teraz, w nowych domach odczuwamy miłość, determinację i odwagę naszych rodaków, byliśmy świadkami mocy jaką ma solidarność podczas zmagania się z przeciwnościami losu, które są teraz źródłem naszej odwagi w realizacji naszego marzenia o modernizacji Chin.

Życzliwości dla innych jest jak nawadnianie i nawożenie gleby, litość podarowana innym jest jak jasne światło zwalczające inwazję ciemności. Dzisiaj, opłakujemy zmarłych i modlimy się za żywych. Niech zmarli odpoczywają w pokoju a żywi dzielnie idą do przodu; niech wszyscy będą traktowani równo i czynią dobrze, z poświęceniem i w bezinteresowny sposób; pamiętajmy o dobroci którą otrzymaliśmy, odwdzięczmy się kiedy nadejdzie odpowiedni moment i pracujmy ciężko aby żyło nam się lepiej.