2020-02-24 Źródło:China Tibet Online

Moi drodzy przyjaciele,

 

Dzisiaj, za pośrednictwem tybetańskiej rozgłośni  radiowej należącej do chińskiej grupy radiowej China Media Group i portalu internetowego China Tibet Online, chciałbym przekazać wszystkim Tybetańczykom w kraju i za granicą moje najlepsze życzenia z okazji Tybetańskiego Nowego Roku, Roku Żelaznego Szczura.

W 2019 roku dotrzymywaliśmy kroku wspaniałym czasom. Każda rodzina poczyniła postęp i czerpała korzyści z rozwoju. Każdy człowiek miał szanse zrozumienia świata i osobistego rozwoju. Obecnie ludzie ze wszystkich grup etnicznych w Chinach walczą przeciwko epidemii koronawirusa. Mocno wierzę, że pod silnym przywództwem Komitetu Centralnego KPCh, kiedy całe społeczeństwo jest zjednoczone w podejmowaniu działań i współpracy aby sobie nawzajem pomóc, z pewnością osiągniemy ostateczne zwycięstwo.

Osobom chorym i nieszczęśliwym, znajdującym się w różnych miejscach niech moje błogosławieństwo przyniesie oceany szczęścia. Nasze życie z pewnością będzie coraz lepsze. Zjednoczmy się każdego dnia współczuciem, traktujmy życie z życzliwością, pielęgnujmy to, co mamy, żyjmy pełnią życia, stawiajmy sobie wyzwania, aby robić postępy, gromadzić szczęście dzięki miłości i mądrości oraz oświecać świat jeszcze większym światłem i ciepłem.

Życzę Wam i modlę się o pokój na świecie i harmonię społeczną. Życzę i modlę się o pomyślność naszego kraju. Życzę i modlę się o zdrowie i dobre samopoczucie naszego ludu. I pragnę i modlę się o to, aby wszystkie żyjące istoty osiągnęły szczęście, unikając cierpienia.

                                                                                                                                                                         Dziękuję Wam!

                                                                                                                                                                            Tashi Delek!