W ostatnich dniach przyjeżdża tutaj coraz więcej turystów  i stąd wybiera sie na wycieczki po Tybetańskim Regionie Autonomicznym. Lhasa -jako pierwszy przystanek turystyki tybetańskiej, zdobyła serca wielu turystów. Na ulicach Lhasy pojawia się coraz więcej turystów niespiesznie wędrujących po najciekawszych trasach turystycznych. Doskonałym środkiem poruszania się w czasie takich wycieczek są rowery, które można wynająć w publicznej wypożyczalni.
Poinformowano, że w strefie miejskiej Lhasy znajduje sie 240 rowerów gotowych do wypożyczenia, które można wynająć w 5 stacjach obsługi kart wynajmu: w Centrum Lhasy - Korporacja Transportu Publicznego, punkt Agencji Obsługi Transportowej w Lhasie, w Punkcie Serwisowym Handling przy Poczcie Centralnej , w Centrum Obsługi Publicznej i w Punkcie Obsługi Lhasa Sigkang.
Według Dawa, wicedyrektora Centrum Wynajmu Rowerów Przedsiębiorstwa Komunikacji Miejskiej w Lhasie, mieszkańcy i turyści mogą ubiegać się o rowerowe karty wynajmu codziennie w godzinach 9:00  do 12:30 i od 14:30 do 18:00. Jeśli turyści muszą zwrócić karty na całą operację potrzebują tylko kilka minut.
W chwili obecnej w Lhasie wypożycza się około 35 rowerów każdego dnia. Zgodnie z obserwacją wypożyczeń w poprzednich latach szczyt wynajmu nastąpi już wkrótce a liczba wypożyczanych codziennie rowerów przekroczy 50" dodał dyrektor Dawa