2020-04-22 Autor: Palden Nyima i Daqiong  Źródło : chinadaily.com.cn

Departament rozwoju turystyki w Tybetańskim Regionie Autonomicznym, w związku z wygasaniem epidemii koronawirusa , ogłosił niedawno ponowne otwarcie wszystkich plenerowych atrakcji turystycznych w prefekturze Lhokha (Shannan).

 

Po zawieszeniu na trzy miesiące jakiejkolwiek działalności turystycznej w TRA , po raz pierwszy umożliwiono działania turystyczne na świeżym powietrzu. Data ponownego otwarcia obiektów turystycznych poza regionem jest nadal nieznana.

Wang Songping, Dyrektor Departamentu Turystyki, powiedział, że Tybet przyjął w ubiegłym roku ponad 40 milionów turystów z kraju i zagranicy. Ta ilość, według prognoz, miała wzrosnąć w tym roku.

Luo Yun, szef Biura Rozwoju Turystyki prefektury Lhokha, podczas spotkania promocyjnego w Lhasie powiedział, że biuro spodziewało się, iż podczas nadchodzącego Święta Pracy o wiele więcej turystów będzie miało okazję odkryć najbardzej malownicze miejsca prefektury .

„Ponowne otwarcie niektórych obiektów turystycznych jest jednym z listy 10 środków jakie przedsięwzięto w prefekturze w celu wznowienia pracy i produkcji. Ponieważ zmniejsza się zagrożenie epidemią COVID-19 będziemy ciężko pracować, aby zapewnić turystom bezpieczeństwo tak, by mogli cieszyć się pobytem w najpopularniejszych obiektach turystycznych - powiedział Luo.

Według informacji przekazanych przez biuro, w tym roku władze prefektury przedłużą czas trwania Zimowej Kampanii Turystycznej  do 15 maja, zamiast do 15 marca. Kampania zwykle rozpoczyna się 15 listopada i trwa do 15 marca. W jej ramach oferowane różne zniżki dla turystów.

Leżąca na średniej wysokości 3700 metrów nad poziomem morza prefektura Lhokha jest znana jako miejsce narodzin kultury tybetańskiej i Narodu Tybetańskiego. Jest miejscem, w którym wiele rzeczy w Tybecie powstało po raz pierwszy, w tym pierwszy pałac tybetański, pierwszy klasztor, pierwszy zamek i pierwsza wioska.

Jest to także część Tybetu znana z powodu pięknego jeziora Yardrok Yutso, klasztoru Samye, klasztoru Mondroling i grobowców królów tybetańskich.