2020-08-13 Źródło: XinhuaWidok na jezioro Yamzho Yumco w Shannan, w Tybetańskim Regionie Autonomicznym. (Foto: Xinhua / Zhang Rufeng)

Tybetański Region Autonomiczny we wtorek, w swojej stolicy, Lhasie rozpoczął oficjalnie  pilotażowy program  eksploatacji sześciu baz opieki zdrowotnej i zielonej turystyki.

Jedną z tych sześciu baz jest słynąca z gorących źródeł wieś Tadong, uważana za „najpiękniejszą wioskę w rejonie Lhasy”. Poza tym, do programu pilotażowego włączono inny kurort z gorącymi źródłami w Yangbajain, tybetański ośrodek leczniczy i trzy inne destynacje ekoturystyczne.

Od 2016 roku turystyka zdrowotna przyciągnęła do Tadong ponad 1 milion turystów, generując przychody w wysokości ponad 21 milionów juanów (około 3 milionów dolarów amerykańskich).

„Jesteśmy bardzo zadowoleni, że możemy pracować w naszej wiosce, otrzymywać dywidendy i spotykać się z gośćmi z daleka” - powiedział Tashi, mieszkaniec Tadong.

Tybet szczyci się obfitymi zasobami ekologicznymi i zdrowotnymi, a bazy pilotażowe pomogą promować tybetańskie kąpiele lecznicze, gorące źródła i turystykę, powiedział Wang Xiaodong reprezentujący Departamentem Turystyki TRA. Wang dodał, że projekt pilotażowy pomoże wspierać innowacje w branży turystycznej Tybetu.

W sumie 15 biur podróży podpisało we wtorek umowy o współpracy z nowo utworzonymi sześcioma bazami.