05.10.2020  według CGTN

Jak poinformował Departament Turystyki TRA, w ciągu pierwszych czterech dni Święta Narodowego Tybetański Region Autonomiczny odwiedziło ponad 1,14 miliona przyjezdnych, co stanowi wzrost o ponad 10 procent w stosunku rok do roku.


Pałac Potala w świąteczne dni (foto: CGTN)

Podczas tych "jesiennych wakacji" słynny Pałac Potala w Lhasie jest pełen świątecznej atmosfery. Ze względu na środki kontroli i profilaktyki w ramach walki z koronawirusem pałac ustalił maksymalną liczbę odwiedzających na 5000 osób dziennie.

W tym roku Pałac Potala umożliwił odwiedzającym dokonywanie rezerwacji biletów za pośrednictwem platformy WeChat. Turyści mogą śledzić oficjalne konto pałacu na WeChat i rezerwować bilety z jednodniowym wyprzedzeniem.

Z powodu tego, że Święto Narodowe zostało wydłużone do ośmiu dni, od 1 do 8 października, ponieważ zbiega się ono ze Świętem Środka Jesieni, ludzie w całym kraju korzystają z dłuższych niż zwykle wakacji na podróżowanie.

W ciągu pięciu kolejnych dni od początku święta narodowego w Chinach zanotowano 10 milionów podróżujących koleją każdego dnia.Jak informują przedstawiciele kolei chińskich (China State Railway Group) -szacuje się, że 5 października koleją podróżowało w całym kraju  około 11,6 miliona  osób.

Oddziały kolei w poszczególnych prowincjach dodały do swych rozkładów 564 pociągi pasażerskie i wprowadziły szereg dodatkowych usług aby zapewnić pasażerom jak najbardziej komfortową podróż.