13 października 2020 Źródło: Xinhua

Aby pobudzić zimowy ruch turystyczny od najbliższego czwartku do 31 grudnia popularne atrakcje turystyczne Tybetańskiego Regionu Autonomicznego proponują bezpłatny wstęp w celu pobudzenia zimowego ruchu turystycznego.

Posunięcie to jest jednym z serii w ramach preferencyjnej polityki, którą po raz pierwszy Region wprowadził w sezonie zimowym 2018, poza tzw. "sezonem turystycznym".

Bezpłatne zwiedzanie atrakcji turystycznych na poziomu ogólnokrajowego 3A lub wyższego, z wyłączeniem świątyń, co najmniej 50%  zniżki na bilety lotnicze i noclegi w lokalnych hotelach posiadających co najmniej trzy gwiazdki to tylko część korzyści na jakie mogą liczyć odwiedzający TRA od 15 października do 30 grudnia.

Gorące źródło Yangbache.[Foto:tibettravel.org]

Jak poinformował Wang Songpinga, szef  Departamentu Rozwoju Turystyki TRA, władze Regionu planują opracować w ramach tegorocznej kampanii popularyzacji zimowych przyjazdów do Tybetu standardowe wycieczki po gorących źródłach i system korzystania z tybetańskich kąpieli leczniczych.

Sala balneologiczna do tradycyjnych tybetańskich kąpieli leczniczych.

od 1 do 8 października, w ramach "Złotego Tygodnia", Tybet odwiedziło 1,88 mln turystów a dochód z turystyki w tym okresie wyniósł 979 mln juanów (144,19 mln USD).

Był to dwucyfrowy wzrost liczby turystów i przychodów w porównaniu z danymi z świątecznych wakacji w zeszłym roku.

W 2019 roku Region odwiedziło ponad 40 milionów turystów, a dochody z turystyki osięgnęły 56 miliardów juanów.