2021-02-28 Źródło: China Daily


1 marca Pałac Potala, wielki skarb TRA, w ubiegłym roku, po raz pierwszy w swojej ponad 1300-letniej historii, przeżył bezpośrednią transmisję online. [Photo / Xinhua]

Według danych przekazanych przez Departament Rozwoju Turystyki TRA w okresie święta  Nowego Roku Księżycowego Tybetański Region autonomiczny odwiedziło ponad 310 000 turystów, co oznacza wzrost o 40,6%  w stosunku rok do roku.

Według przedstawicieli Departamentu między 11 a 17 lutego dochody z podróży w regionie osiągnęły 215 milionów juanów (33 miliony dolarów), co oznacza wzrost o 56,7 procent w stosunku rok do roku.

Nie Jianhua, dyrektor marketingu "Lansetianguo", kompleksu basenów i gorących źródeł w regionie Damshung, powiedział: „Przez pierwsze trzy dni wakacji turyści odwiedzali nas głównie z miejsc spoza regionu, a w kolejnych dniach  więcej było miejscowych ”.

Ponieważ dwa święta przypadały w krótkim terminie po sobie, czyli Losar i Tybetański Nowy Rok, przypadający 12 lutego, Tybetańczycy mogli odpoczywać na 10-dniowych, dłuższych  urlopach.

Pomiędzy 17 do 20 lutego Ośrodek odwiedzało średnio 4500 turystów dziennie, a większość turystów przyjeżdża tu z rodzinami - powiedział Nie.

W tym roku, aby pobudzić ruch turystyczny w sezonie zimowym, który kończy się 15 marca, Tybet nadal oferuje bezpłatny wstęp do niektórych popularnych atrakcji turystycznych regionu. Przedsięwzięcie to jest częścią preferencyjnej polityki regionu, mającej na celu przyciągnięcie większej liczby turystów zimą.

W sezonie zimowym podróżujący przyjeżdżający  do Tybetu mogą również korzystać z 50-procentowych zniżek na bilety lotnicze i niektóre hotele w regionie.

Po części dzięki inicjatywom turystycznym Tybetu, mieszkańcy wsi również odnoszą korzyści z tej polityki. W Nyingchi, Tsering Dekyi tybetański operator pensjonatu  położonego w popularnym miejscu nad jeziorem Draksumtso powiedział, że w przeciwieństwie do zeszłego roku, kiedy w wiosce z powodu pandemii nie było turystów, tej zimy ruch w pensjonacie był znacznie większy.

„Byliśmy otwarci podczas świąt noworocznych i prawie codziennie przyjmowaliśmy turystów. Czasami wszystkie pokoje były zajęte. W czasie wakacji niektórzy turyści przyłączali się do naszych rodzinnych przyjęć i otrzymali  życzenia pomyślności” - powiedziała. powiedziany.

Wielu turystów spoza regionu pragnęło również przeżyć autentyczny, tradycyjny tybetański  Nowy Rok.

„Od dawna planowałem kiedyś zwiedzić Tybet wraz z rodziną i tym razem udało mi się to osiągnąć” - powiedział Tibet Daily turysta o nazwisku Feng z prowincji Shaanxi.

„Miałem okazję przeżyć Tybetański Nowy Rok. Zostaliśmy zaproszeni w czasie świąt do spróbowania tybetańskich potraw i naprawdę miło spędziliśmy czas”.

Jak przekazano w oświadczeniu Departamentu rynek turystyczny w regionie stabilnie się rozwija.

Pomimo skutków pandemii COVID-19, branża turystyczna w regionie utrzymuje dobrą dynamikę. Przedstawiciel departamentu dodał, że w 2020 roku Tybet przyjął ponad 34 miliony turystów krajowych i zagranicznych, a dochody osiągnęły 35,8 miliarda juanów.