28.03.2021, Źródło: Xinhua

W sobotę, w Prefekturze Nyingchi rozpoczęło się doroczne Święto Kwitnących Brzoskwiń. Odnotowano przy tym, że na obecną edycję Święta przyjechało więcej turystów, niż w latach ubiegłych. Tegoroczny festiwal przygotował występy i pokazy sztucznych ogni wśród gajów owocowych drzew.

Podczas ceremonii otwarcia burmistrz Nyingchi - Wangdu stwierdził, że organizowane od 19 lat Święto Kwitnących Brzoskwiń, zaczyna promować miasto na arenie międzynarodowej, a otwarcie na świat oznacza rozwój gospodarczy. W wiosce Kala, gdzie rozpoczęły się obchody tego nietypowego święta, w ciągu ostatnich kilku dni można było spotkać od 8 000 do 10 000 turystów dziennie.
Liczba ta znacznie przekroczyła ilość gości przyjeżdżających tu przed epidemią COVID-19, co podkreślił Zhang Rundong, zastępca szefa partii w Biurze Rozwoju Turystyki Nyingchi. Turyści powinni przebywać w Tybecie w tak dużej ilości, z racji kwitnienia brzoskwiń do około 15 kwietnia. Zauważono również, że wielu przyjezdnych chce zwiedzać ten zakątek świata ze względu na piękne krajobrazy i charakterystyczną kulturę etniczną. W zeszłym roku całkowity dochód miasta z turystyki wyniósł około 4 miliardów juanów (612 milionów dolarów amerykańskich). A w tym roku miasto spodziewa się podwojenia wpływów z turystyki.