18.04.2023| Żódło:Xinhua


Turystka fotografuje kwitnące brzoskwinie w wiosce Suosong w Nyingchi w Tybetańskim Regionie Autonomicznym, 5 kwietnia 2023 r. [Foto/Xinhua]

Tybetański Region Autonomiczny  przyjął w pierwszym kwartale tego roku ponad 2,55 miliona turystów z kraju i zagranicy, generując przychód z turystyki w wysokości ponad 2 miliardów juanów (około 291 milionów dolarów amerykańskich) - poinformowały w poniedziałek regionalne władze ds. turystyki.

Według Wang Xiaodong, szefa Departamentu Rozwoju Turystyki TRA, region odnotował wzrost liczby turystów w stosunku rok do roku o 39,63 procent a  przychodów z turystyki 42,89 procent, co wskazuje, że jego sektor turystyczny odzyskał witalność i odnotował dodatnie tempo wzrostu.

Wang dodał, że w 2023 roku Tybet będzie nadal rozwijał turystykę wiejską (agroturystykę) i rozwinie szereg specjalnych i wysokiej jakości tras turystycznych o lokalnych cechach, poinformował też, że region ma  zamiar przyjąć 39 milionów turystów i zarobić w tym roku na turystyce 51 miliardów juanów.