Szybki rozwój turystyki przyczynił się do rozwoju gospodarki w regionie, a jednoczeœśnie sprzyjał poprawie warunków œśrodowiskowych.

Pod koniec lata, gdy Li Mulai wraz z przyjaciółmi z prowincji Sha'anxi przyjechał do miasteczka Erdaobaihe, powitały go wysokie i gęste sosny stojące po obu stronach drogi. Piękne śœrodowisko i gęste lasy wywarły na Li Mulai głębokie wrażenie.

"Mam dobre wrażenie o tym regionie, na drodze widziałem rozkwitające kwiaty po obu stronach drogi i piękny krajobraz. Droga jest bardzo czysta i wygodna, a domy są w jednolitym stylu. Wszędzie rosną drzewa."

Powierzchnia lasów w miasteczku Erdaobaihe wynosi 94%. Ekologiczny obiekt turystyczny zbudowany nad rzeką Erdaobai otrzymał w 2010 roku chińskš "nagrodę siedliska ze śœrodowiskiem przyjaznym dla człowieka". Bo miejsce wypoczynku i rozrywki wzdłuż rzeki Erdaobai zostało zbudowane w zgodzie z naturą.

Kilka lat temu miasteczko Erdaobaihe nie było eksploatowane, gdyż tutejsi mieszkańcy nie zdawali sobie sprawy z koniecznoœści racjonalnego eksploatowania i korzystania z bogatych zasobów naturalnych. Aż do 2006 roku, kiedy lokalny samorząd postanowił rozwijać turystykę i wprowadzić w życie politykę ujednolicenia planu rozwoju i ochrony śœrodowiska. Polityka ta pobudziła rozwój miasteczka - od tego czasu jego oblicze zaczęło ulegać zmianie.

Urzędnik lokalny mówi: "Inflastruktura, śœrodowisko i turystyka w miasteczku Erdaobaihe ulegały szybkiemu rozwojowi. Przy rozwoju turystyki śœrodowisko nie ucierpiało, plan rozwoju miasteczka był dobrze założony, lokalizacja ulic i bloków mieszkalnych została racjonalnie wykonana, co cieszyło się uznaniem mieszkańców."

Obecnie miasteczko Erdaobaihe stało się idealnym miejscem dla turystów chińskich i zagranicznych. Naturalny krajobraz pasma górskiego Changbai, przyjazne dla człowieka œrodowisko, i folklor narodowoœci koreańskiej są doceniane przez turystów. Emeryt z Pekinu Chen Quanan w ciągu ostatnich kilku lat często odwiedzał Erdaobaihe, by uciec od hałasu miasta i cieszyć się spokojem natury.

" W roku 2009 pierwszy raz byłem w miasteczku, w owym czasie miałem wrażenie, że jest tam czyste powietrze i dobre śœrodowisko więc postanowiłem tam wracać. Bardzo przyjemnie byłoby w lecie tu zamieszkać, spacerować w parku leœnym i próbować przysmaków koreańskich."

Dzięki szybkiemu rozwojowi turystyki mieszkańcy regionu mają coraz grubsze portfele i szczꜶliwsze życie. Wyraz takiego szcz궜cia i radoœci można zobaczyć na twarzy Liu Yuying, która wczeœniej pracowała na roli na wsi. Ale kiedy widziała coraz więcej turystów, postanowiła zacząć pracować na taksówce, dzięki czemu obecnie zarabia miesięcznie około 3 tysięcy juanów. Najbardziej zdumiewa ją duża zmiana, która nastąpiła w jej rodzinnym miasteczku w ostatnich latach: " Zmiana jest ogromna, obecnie w naszym miasteczku wszędzie budowane są bloki mieszkalne, dobrze chronione œśrodowisko zachwuje czystoœść, a jego wygląd jest zupełnie inny niż kilku lat temu. Myœlę, że nie wyjadę nigdy z tego miejsca."