01.11.2023| Źródło: China Daily

LHASA, 1 listopada (Xinhua) – Kultowe miejsca turystyczne w Tybetańskim Regionie Autonomicznym w południowo-zachodnich Chinach, takie jak Pałac Potala, będą otwarte dla zwiedzających bezpłatnie od środy do 15 marca 2024 r. w ramach promocji turystyki zimowej w regionie .

Departament rozwoju turystyki regionalnej poinformował we wtorek, że w okresie zimowej promocji wszystkie atrakcyjne turystycznie miejsca w Tybecie, które otrzymały ocenę powyżej poziomu A, z wyjątkiem świątyń, będą otwarte dla publiczności bezpłatnie.

W Chinach obowiązuje system klasyfikacji turystów, który ocenia atrakcje turystyczne w skali od 1A do 5A na podstawie ich ogólnej jakości turystycznej.


Od najbliższej środy do 15 marca 2024 r. kultowe atrakcje turystyczne Tybetańskiego Regionu Autonomicznego będą dostępne dla zwiedzających bezpłatnie.

___________________________________________

01.11.2023| Źródło: Xinhua via China Daily


W pierwszych trzech kwartałach tego roku Tybet odwiedziło 49,67 miliona turystów z kraju i zagranicy, co oznacza wzrost o 67,4 procent rok do roku. [Photo/Xinhua]

Kultowe atrakcje turystyczne Tybetańskiego Regionu Autonomicznego, takie jak Pałac Potala, będą otwarte dla zwiedzających bezpłatnie w ramach promocji turystyki zimowej w TRA od najbliższej środy do 15 marca 2024 r.

Departament Rozwoju Turystyki Tybetańskiego Regionu Autonomicznego poinformował we wtorek, że w okresie zimowej promocji wszystkie interesujące pod względem turystycznym miejsca w Tybecie, które mają kategorię powyżej poziomu A (z wyjątkiem świątyń), będą otwarte dla publiczności bezpłatnie.

W Chinach obowiązuje system klasyfikacji atrakcji turystycznych, który ocenia je w skali od 1A do 5A na podstawie ich ogólnej jakości turystycznej.

W miesiącach zimowych hotele, restauracje, usługi transportu pasażerskiego i linie lotnicze będą oferować specjalne ceny pazasezonowe.

Władze TRA planują przyznawać zachęty lub dotacje biurom podróży, przedsiębiorstwom z branży turystycznej i transportowej oraz liniom lotniczym za obsługę tras podróży do i z Tybetu.

W pierwszych trzech kwartałach tego roku Tybet odwiedziło 49,67 mln gości krajowych i zagranicznych, co oznacza wzrost o 67,4% w stosunku rok do roku.

Jak podaje Departament Rozwoju Turystyki Tybetańskiego Regionu Autonomicznego przychody regionu z turystyki wzrosły w tym okresie o 46,2 procent w porównaniu z rokiem poprzednim do około 59,4 miliarda juanów (około 8,1 miliarda dolarów).

W miesiącach zimowych hotele, restauracje, usługi transportu pasażerskiego i linie lotnicze będą oferować ceny poza sezonem.

Władze lokalne planują przyznawać zachęty lub dotacje biurom podróży, przedsiębiorstwom z branży turystycznej i transportowej oraz liniom lotniczym za obsługę tras podróży do i z Tybetu.

W pierwszych trzech kwartałach tego roku Tybet odwiedziło 49,67 mln gości krajowych i zagranicznych, co oznacza wzrost o 67,4% rok do roku.

Według regionalnego departamentu turystyki przychody regionu z turystyki wzrosły w tym okresie o 46,2 procent w porównaniu z rokiem poprzednim do około 59,4 miliarda juanów (około 8,1 miliarda dolarów).

 

https://english.news.cn/20231101/8ea7cfa3fa4e46d79dd138502ba85c77/c.html
https://www.chinadaily.com.cn/a/202311/01/WS65420e50a31090682a5ebe8d.html