04.04. 2024| VTIBET.CN| Autor: Wang Zi

Góra Namjagbarwa położona jest w powiecie Medog, w prefekturze Nyingchi w Tybetańskim Regionie Autonomicznym. Jej wysokość wynosi  7782 metrów nad poziomem morza. Jest wielką atrakcją turystyczną powiatu Medog.


Zdjęcie lotnicze z drona wykonane 1 kwietnia 2024 r. w wiosce Suosong w powiecie Medog, w prefekturze Nyingchi w południowo-zachodnim Tybetańskim Regionie Autonomicznym [Xizang] w Chinach przedstawia widok na masyw Namjagbarwa.(Xinhua/Sun Fei)Turystka pozuje na tle masywu Namjagbarwa w wiosce Suosong w powiecie Medog, w prefekturze Nyingchi w południowo-zachodnim Tybetańskim Regionie Autonomicznym [Xizang] w Chinach, 1 kwietnia 2024 r. (Xinhua/Sun Fei)Turyści fotografują masyw Namjagbarwa w wiosce Suosong w powiecie Medog, w prefekturze Nyingchi w południowo-zachodnim Tybetańskim Regionie Autonomicznym [Xizang] w Chinach, 1 kwietnia 2024 r. (Xinhua/Sun Fei)Turyści odwiedzają obszar porośnięty brzoskwiniami,  w pobliżu wioski Suosong w w powiecie Medog, w prefekturze Nyingchi w południowo-zachodnim Tybetańskim Regionie Autonomicznym [Xizang] w Chinach, 2 kwietnia 2024 r. W tle z góra Namjagbarwa (Xinhua/Sun Fei)To zdjęcie zrobione 2 kwietnia 2024 r. przedstawia kwiaty brzoskwini na tle masywu Namjagbarwa w pobliżu wioski Suosong w powiecie Medog, w prefekturze Nyingchi w południowo-zachodnim Tybetańskim Regionie Autonomicznym [Xizang] w Chinach. (Xinhua/Sun Fei)To zdjęcie zrobione 1 kwietnia 2024 r. w wiosce Suosong w powiecie Medog, w prefekturze Nyingchi w południowo-zachodnim Tybetańskim Regionie Autonomicznym [Xizang] w Chinach przedstawia widok na górę Namjagbarwa. (Xinhua/Sun Fei)

________________
Namcze Barwa-oficjalnej transkrypcji: Namjagbarwa – szczyt we wschodniej części Himalajów, w Chinach. Wznosi się na wysokość 7782 m n.p.m. Jest dwudziestym ósmym szczytem Ziemi pod względem wysokości  Zachodnia ściana góry ma ponad 3 kilometry wysokości. WIKIPEDIA