14:25, 20.05.2024| Źródło: ECSN.CN


Grupowa uroczystość ślubna odbywa podczas w podczas ceremoniałów związanych z topnieniem zamarzniętej wody jeziora Namtso w Tybetańskim Regionie Autonomicznym [Xizang], 19 maja 2024 r. (Foto/China News Service)

Wraz ze wzrostem temperatury i topnieniem lodu jezioro Namtso wkracza w sezon turystyczny. "Namtso", co po tybetańsku oznacza „Niebiańskie Jezioro”, jest trzecim co do wielkości słonym jeziorem w Chinach.


Turyści pozują do zdjęć nad jeziorem Namtso w Tybetańskim Regionie Autonomicznym [Xizang], 19 maja 2024 r. (Foto/China News Service)Aktorzy występują na wydarzeniu upamiętniającym topnienie zamarzniętej wody jeziora Namtso w regionie autonomicznym Xizang w południowo-zachodnich Chinach, 19 maja 2024 r. (Photo/China News Service)Aktorzy na plenerowym spektaklu na ceremonii związnej z uroczystością  topnienia zamarzniętej wody jeziora Namtso w Tybetańskim Regionie Autonomicznym [Xizang], 19 maja 2024 r. (Foto/China News Service)Widok z lotu ptaka na jezioro Namtso w Tybetańskim Regionie Autonomicznym [Xizang], 19 maja 2024 r. (Foto/China News Service)Widok z lotu ptaka na jezioro Namtso w Tybetańskim Regionie Autonomicznym [Xizang], 19 maja 2024 r. (Foto/China News Service)

(redaktor: Tian Yi, Liang Jun)