06-07-2017     Źródło:chinatibetnews.com     Autor:Zhi Xinghua
   Jak informują Tybetańskie Linie Lotnicze 6 czerwca zostaną otwarte dwie nowe trasy lotnicze: Kunming-Mangshi i Guiyang-Lhasa. Otwarcie tych dwóch nowych tras poszerzy i ugruntuje sieć linii lotniczych Tybetu. Jednocześnie uruchomienie tych lotów wskazuje na to, że Tybetańskie Linie Lotnicze traktują Kunming i Guiyang jako kluczowe destynacje lotnicze, które mają służyć do wjazdu i wyjazdu z Tybetu.
   Otwarcie trasy Kunming-Mangshi ma ogromne znaczenie. Jako miasto stołeczne Dehong Dai i Prefektura autonomiczna Jingpo w prowincji Junnan, Mangshi jest zamieszkane przez wiele mniejszości etnicznych i ma bardzo bogate, nacechowane narodowo zasoby turystyczne. Poza tym, graniczy z Birmą i jest ważną bramą do Azji Południowej i Azji Południowo-Środkowej. Oprócz trasy Kunming-Lijiang jest to druga bezpośrednia trasa do prowincji Junnan, którą uruchomiły Tibet Airlines, a to w znakomity sposób zwiększa udziały Tybetańczyków na rynku turystyki w prowincji Junnan.
   Po otwarciu trasy lotniczej Guiyang-Lhasa, Guiyang stanie się latem kolejnym kluczowym miastem, z którego ma latem przybywać będą goście do Tybetu, będzie to miało znaczący wpływ na poprawę wskaźnika wykorzystania trasy, zmniejszenie sezonowych korków na drogach i zapewnieni szerszy i wygodniejszy zakres opcji transportu dla pasażerów.