2019-06-23 Źródło: Xinhua

Zdjęcie zrobione 20 czerwca 2019 r. ukazuje kelnera podającego pizzę w pierwszym lokalu Pizza Hut w Tybetańskim Regionie Autonomicznym. Lokal został otwarty 19 czerwca 2019 r. w centrum Lhasy, w popularnym wśród wyznawców buddyzmu i turystów rejonie miasta. (Xinhua / Jigme Dorje)

Amerykańska sieć fast-foodów Pizza Hut po raz pierwszy wkroczyła do Tybetu, otwierając restaurację w centrum Lhasy, na ulicy popularnej wśród buddystów i turystów.
Pierwszy lokal Pizza Hut w TRA został otwarty w środę na Barkhor, tętniącej życiem ulicy handlowej przy świątyni Jokhang  gdzie sprzedaje się pamiątki i tradycyjne artefakty.
Placówka Pizza Hut sąsiaduje z restauracją KFC, która również otworzyła swoje podwoje tego samego dnia. Zarówno KFC, jak i Pizza Hut są obsługiwane w Chinach kontynentalnych przez firmę  Yum China.
Reporterzy miejscowych stron internetowych informują, że lokal Pizza Hut zdobią tybetańskie lampy i filary, a dwie kelnerki ubrane w tradycyjne stroje witają klientów w czerwonej bramie tybetańskiej.

Na ulicy Barkhor

„Wybraliśmy kultową ulicę Barkhor, którą tłumnie odwiedzają mieszkańcy Lhasy i turyści i gdzie możemy sprostać wymaganiom różnych grup” - powiedział rzecznik w restauracji.
Dzięki szybko poprawiającej się infrastrukturze transportowej i telekomunikacyjnej Tybet stał się w ostatnich latach bardziej atrakcyjny dla międzynarodowych marek. W 2016 roku KFC stało się pierwszą dużą zachodnią siecią fastfoodów, która otworzyła swój oddział w Tybecie.