05.06.2024| Źródło: Xinhua


Wang Huning, członek Stałego Komitetu Biura Politycznego Komitetu Centralnego Komunistycznej Partii Chin i przewodniczący Komitetu Narodowego Chińskiej Ludowej Politycznej Konferencji Konsultacyjnej, z zainteresowaniem wysłuchał informacji o produkcji jęczmienia górskiego w tybetańskiej prefekturze autonomicznej Ganzi w Prowincji Syczuan, 1 lipca 2024 r. Pomiędzy poniedziałkiem a środą Wang odbył podróż studyjną do zamieszkałych przez Tybetańczyków obszarów prowincji Syczuan w południowo-zachodnich Chinach. (Foto: Xinhua/Rao Aimin)

Przedstawiciel najwyższych władz Chin Wang Huning podkreślił wysiłki na rzecz promowania harmonii religijnej, społecznej i etnicznej.
Wang, członek Stałego Komitetu Biura Politycznego Komitetu Centralnego Komunistycznej Partii Chin i przewodniczący Komitetu Narodowego Chińskiej Ludowej Politycznej Konferencji Konsultacyjnej, przedstawił te uwagi podczas  trwającej od poniedziałku do środy  podróży studyjnej do zamieszkałych przez Tybetańczyków obszarów południowo-zachodniej części kraju - prowincji Syczuan.

Uznając znaczący postęp, jaki poczyniła prowincja w rozwoju gospodarczym i społecznym na obszarach zamieszkałych przez Tybetańczyków, Wang wezwał do podjęcia wysiłków na rzecz zwiększenia identyfikacji ludzi z krajem, narodem chińskim, chińską kulturą, partią i socjalizmem o chińskiej charakterystyce.

Stwierdził, że konieczny jest rozwój przemysłu o cechach charakterystycznych dla obszarów górskich, wzmocnienie ochrony ekologicznej środowiska naturalnego oraz poprawa usług edukacyjnych na obszarach zamieszkałych przez mniejszości etniczne, zwłaszcza na odległych obszarach pasterskich.

Wang zauważył również, że sprawami religijnymi należy zarządzać zgodnie z prawem i należy podjąć wysiłki, aby pomóc buddyzmowi tybetańskiemu dostosować się do społeczeństwa socjalistycznego.


Wang Huning, członek Stałego Komitetu Biura Politycznego Komitetu Centralnego Komunistycznej Partii Chin i przewodniczący Komitetu Narodowego Chińskiej Ludowej Politycznej Konferencji Konsultacyjnej, wizytuje zajęcia szkolne na temat patriotyzmu, jedności etnicznej i postępu w  gimnazjum w Prefekturze Autonomicznej Aba Tibetan i Qiang, w prowincji Syczuan w południowo-zachodnich Chinach, 3 lipca 2024 r. Wang odbył podróż studyjną do zamieszkałych przez Tybetańczyków obszarów prowincji Syczuan w południowo-zachodnich Chinach. (Foto: Xinhua/Rao Aimin)

(redaktor internetowy: Zhang Kaiwei, Liang Jun)