09.07.2024| Źródło: China Tibet Online

Małe i wysmakowane rowery składane, rowery szosowe i rowery górskie o unikalnych konfiguracjach oraz różnego rodzaju sprzęt rowerowy są uporządkowane... Miało to miejsce w weekend 29 czerwca. Na centralnym placu Xining otwarto specjalistyczny sklep z rowerami sportowymi. Było bardzo głośno. Wiele osób przychodziło i odchodziło a właściciel sklepu Shi Lei był zajęty albo prezentacją jakiegoś modelu lub naprawą roweru.

Shi Lei powiedział: „W ostatnich latach, napędzani wyścigiem pod marką Tour of Qinghai Lake, coraz więcej osób zaczęło preferować niskoemisyjny styl życia i cieszyć się jazdą na rowerze a popularność rekreacyjnej jazdy na rowerze stopniowo wzrastała. W ciągu ostatnich dwóch lat na ścieżkach pieszych o długości ponad 500 kilometrów oraz w parkach i w okolicach miejsc atrakcyjnych turystycznie w Xining wszędzie widzieliśmy ludzi jeżdżących na rowerach. Są coraz bardziej profesjonalnie wyposażeni.”

W 2020 roku Stowarzyszenie Rowerowe Xining zrzeszało blisko 100 członków i sympatyków jazdy na rowerze, a każdego roku Stowarzyszeni organizowało dla nich  pięć imprez sportowych. W 2023 roku zarejestrowanych było prawie 2000 członków Stowarzyszenia i miłośników jazdy na rowerze, a każdego roku odbywało się ponad 20 imprez rowerowych. Liczba miłośników jazdy na rowerze stale rosła. Ekologiczny, niskoemisyjny i zdrowy styl życia kocha coraz więcej osób.

Ceremonia otwarcia XXIII Międzynarodowego Wyścigu Kolarstwa Szosowego wokół Jeziora Qinghai odbyła się 6 lipca w Xining. Organizacja tej zakrojonej na szeroką skalę imprezy sportowej sprzyja nie tylko rozwojowi lokalnego rynku handlu rowerami, ale także rozwija ideę zdrowego i niskoemisyjnego stylu życia.