Niezwykłe thangki - "podręczniki" medycyny tybetańskiej zaprezentowano na wystawie w Szanghaju.

Jest takie powiedzenie przypisywane Ronaldowi Rookowi, które brzmi: „Nie biegam, aby dodać dni do mojego życia, biegnę, aby dodać życie do moich dni”.

Zdalny robot ultradźwiękowy zasilany 5G został wdrożony w Tybecie

Kadzidło tybetańskie jest wytwarzane z ponad 30 cennych naturalnych składników leczniczych. Działa wspomagająco na nadciśnienie, epilepsję i inne choroby.

Od czasu uruchomienia programu pomocy medycznej Aid - Tibet w 2015 roku leczenie w Tybecie stało się  bardziej profesjonalne.

Dzięki dokładnym badaniom przesiewowym i bezpłatnemu leczeniu w Tybetańskim Regionie Autonomicznym udało się opanować bąblowicę (echinokokozę).

Szczególne warunki naturalne wynikające z położenia geograficznego powodują, że wśród pasterzy mieszkających w Tanggula narasta występowanie chorób przewlekłych, takich jak cukrzyca, otyłość i dyslipidemia, a także choroby wysokościowe.

W Tybecie przeprowadzono pierwsze konsultacje telemedyczne przez Internet w najwyższym standardzie sieci - 5G

Choroba Kashina-Becka jest chorobą endemiczną atakującą kości i stawy. W Qamdo w ostatnim czasie odnotowano ponad 5000 przypadków tej choroby.

Kyila, pochodzi z rolniczej rodziny z okolic Shigatse, urodziła się z wadą wzroku. Jej dwóch braci także niedowidzi.

Pierwszy w TRA, mieszczący się w Lhasie szpital dedykowany tylko kobietom i dzieciom rozpoczął rozpoczął fazę próbnej eksploatacji.

Pierwszy tybetański szpital onkologiczny dysponuje 200 łóżkami i pięcioma oddziałami specjalistycznymi.

Na dużych wysokościach ludzie często cierpią na artretyzm. Po przeprowadzce każdy przesiedlony niemal w każdej chwili może udać się do lekarza i otrzymać lekarstwa, a także skorzystać z masaży, akupunktury i kąpieli ziołowych.

Być „człowiekiem z lustra”- to oznacza, że ​​wszystkie organy wewnętrzne organy takiego człowieka znajdują się po przeciwnej stronie ciała niż powinny.

W Tybetańskim Regionie Autonomicznym  uruchomiono pierwsze „inteligentne” laboratorium, które będzie wykorzystywać technologię 5G w gabinetach medycznych.

Tybetański Region Autonomiczny wydał ponad 3 miliony kart ubezpieczenia społecznego.

Personel lokalnego szpitala w Sznghaju przekazał prezenty  dla swych kolegów  w Tybecie

Tybetański Region Autonomiczny uczynił wielkie postępy w wojnie przeciwko epidemii COVID-19, poinformowali w środę przedstawiciele Komisji Zdrowia TRA.