W Chamdo powstał ośrodek rehabilitacji ruchowej przeznaczony dla dzieci z porażeniem mózgowym, niepełnosprawnością fizyczną, autyzmem i upośledzeniem słuchu.

Ze względu na klimat, położenie geograficzne, niski poziom tlenu i inne czynniki, Tybet ma jeden z najwyższych wskaźników wrodzonych chorób serca w Chinach.

Czy ludzie mieszkający i pracujący w Tybecie potrzebują w codziennym życiu dostępu do dodatkowych porcji  tlenu?

W Autonomicznym Regionie Tybetu powstaje mobilne centrum szczepień. Pierwszy pojazd do szczepień został oddany do użytku na ulicach dzielnicy Samdrutse w Shigatse.

Lekarze z różnych chińskich prowincji i miast przywożą do Tybetu sprzęt medyczny i lekarstwa i poświęcają czas na popularyzację wiedzy na temat ochrony zdrowia  oraz szkolenie miejscowych lekarzy.

Po udanych operacjach tybetańskie dzieci leczone w Szanghaju zwiedziły miasto.

Śmiertelna choroba atakuje dzikie ptaki w Tybecie

W Tybetańskiej Prefekturze Autonomicznej Ganzi w prowincji Syczuan chorym pacjentom po raz pierwszy wstawiono endoprotezy stawu kolanowego i biodrowego.

Niezwykłe thangki - "podręczniki" medycyny tybetańskiej zaprezentowano na wystawie w Szanghaju.

Jest takie powiedzenie przypisywane Ronaldowi Rookowi, które brzmi: „Nie biegam, aby dodać dni do mojego życia, biegnę, aby dodać życie do moich dni”.

Zdalny robot ultradźwiękowy zasilany 5G został wdrożony w Tybecie

Kadzidło tybetańskie jest wytwarzane z ponad 30 cennych naturalnych składników leczniczych. Działa wspomagająco na nadciśnienie, epilepsję i inne choroby.

Od czasu uruchomienia programu pomocy medycznej Aid - Tibet w 2015 roku leczenie w Tybecie stało się  bardziej profesjonalne.

Dzięki dokładnym badaniom przesiewowym i bezpłatnemu leczeniu w Tybetańskim Regionie Autonomicznym udało się opanować bąblowicę (echinokokozę).

Szczególne warunki naturalne wynikające z położenia geograficznego powodują, że wśród pasterzy mieszkających w Tanggula narasta występowanie chorób przewlekłych, takich jak cukrzyca, otyłość i dyslipidemia, a także choroby wysokościowe.

W Tybecie przeprowadzono pierwsze konsultacje telemedyczne przez Internet w najwyższym standardzie sieci - 5G

Choroba Kashina-Becka jest chorobą endemiczną atakującą kości i stawy. W Qamdo w ostatnim czasie odnotowano ponad 5000 przypadków tej choroby.

Kyila, pochodzi z rolniczej rodziny z okolic Shigatse, urodziła się z wadą wzroku. Jej dwóch braci także niedowidzi.