Badania laboratoryjne ujawniły mechanizm genetyczny odpowiedzialny za płodność Tybetańczyków na dużych wysokościach.

Do czasu ukończenia college’u Zhang nigdy nie opuściła Guizhou. Kiedy dotarła do Ngari, miała wiele szczęścia, ponieważ doświadczyła jedynie łagodnych objawów choroby wysokościowej.

Eksperci z 10 szpitalnych oddziałów Szkoły Medycznej Uniwersytetu Jiao Tong w Szanghaju, w tym pediatrii, ortopedii, hematologii i stomatologii pomagają budować wysokiej jakości opiekę medyczną w Tybecie.

Wizyty domowe lekarzy - wolontariuszy pochodzących z dalekich części Chin ułatwiają mieszkańcom Tybetu dostęp do usług medycznych.

Kompilowane pomiędzy VIII a XII wiekiem "Cztery Traktaty" są najbardziej fundamentalnym klasycznymi traktatami na temat tradycyjnej medycyny tybetańskiej.

Tiencin (Tianjin) to jedno z wielkich miast chińskich leży na wschodzie Chin. Przy pomocy organizacji charytatywnych kardiolodzy z Tiencin będą leczyć się z chorób serca.

3000 kilometrów od domu chore na serce dzieci przechodzą operacje, których koszty pokrywane są y z ubezpieczenia medycznego i funduszy charytatywnych.

List z Lhasy: Liczące 1300 lat tybetańskie lecznicze zabiegi wodne, oficjalnie nazywane kąpielą leczniczą Lum Sowa Rigpa. Termin „Sowa Rigpa” w języku tybetańskim dosłownie oznacza „wiedzę o rekonwalescencji”, podczas gdy „Lum” odnosi się do tradycyjnej wiedzy i praktyk kąpieli w naturalnych gorących źródłach, wodzie ziołowej lub w parze wodnej

W Tybecie powstaną światowej klasy  instytucje medycyny tybetańskiej: platforma badawcza, uniwersytet medycyny tybetańskiej,  firma produkująca leki medycyny tybetańskiej oraz centrum opieki zdrowotnej medycyny tybetańskiej.

Tybetański Region Autonomiczny odnotowuje ciągłą poprawę usług w zakresie podstawowej opieki medycznej.

We współczesnej medycynie chińskiej (Ganoderma Lucidum) lakownicy używa się jako środka wzmacniającego siły organizmu (adaptogen), pomagającego także w przypadkach chorób nowotworowych.

Darmowe szczepienia dla nastoletnich dziewcząt przeciwko wirusowi HPV wywołującym raka szyjki macicy.

Szpital Ludowy Gminy Jiangda w prefekturze Nagqu działał według specjalnych procedur ratujących życie aby ratować bliźnięta wcześniaki

Mobilny - zamontowany na podwoziu ciężarówki tomograf komputerowy - CT oferuje bardziej zaawansowane technologie skanowania CT i umożliwia zdalne konsultacje z ekspertami z wiodących szpitali w bardziej rozwiniętych regionach Chin.

Podczas niedawnej fali COVID-19 i późniejszej blokady rząd zapewnił lokalnej społeczności tsambę i cukier jako dotację.

W ciągu ostatniej dekady TRA konsekwentnie podnosił standard swoich usług medycznych i zdrowotnych, aby zapewnić zdrowie i bezpieczeństwo społeczeństwu.

Zapobieganie i kontrola epidemii w Tybecie: pomiędzy 0:00 do 14:00 4 października zarejestrowano 0+18 nowych przypadków COVID-19

W oparciu o specyficzne dla Regionu, oparte na ryzyku środki zapobiegania i kontroli epidemii, w TRA przywracany jest normalny porządek produkcji i życia.