Kordyceps to grzyb od wieków stosowany w tradycyjnej medycynie tybetańskiej.

Medycyna tybetańska odgrywa bardzo dużą rolę w walce z COVID-19 w Nepalu

Tybetańczycy cierpiący na choroby kości otrzymują bezpłatną pomoc w Pekinie.

Tybetański Region Autonomiczny utworzył 638 specjalnych mobilnych zespołów zajmujących się diagnostyką i leczeniem, osiągając tym samym pełne pokrycie w swoich gminach i podokręgach.

Trwa przygotowanie do publikacji zbioru książek i dokumentów medycyny tybetańskiej.


ybet kontynuuje i poszerza zakres szczepień przeciwko COVID-19, od 21 miesięcy nie odnotowano żadnego przypadku zachorowania.

W Chamdo powstał ośrodek rehabilitacji ruchowej przeznaczony dla dzieci z porażeniem mózgowym, niepełnosprawnością fizyczną, autyzmem i upośledzeniem słuchu.

Zachodniochiński Szpital Uniwersytetu Syczuańskiego uruchamia drugi szpital położniczo-ginekologiczny i dziecięcy w Tybetańskim Regionie Autonomicznym.

Ze względu na klimat, położenie geograficzne, niski poziom tlenu i inne czynniki, Tybet ma jeden z najwyższych wskaźników wrodzonych chorób serca w Chinach.

Czy ludzie mieszkający i pracujący w Tybecie potrzebują w codziennym życiu dostępu do dodatkowych porcji  tlenu?

W Autonomicznym Regionie Tybetu powstaje mobilne centrum szczepień. Pierwszy pojazd do szczepień został oddany do użytku na ulicach dzielnicy Samdrutse w Shigatse.

Lekarze z różnych chińskich prowincji i miast przywożą do Tybetu sprzęt medyczny i lekarstwa i poświęcają czas na popularyzację wiedzy na temat ochrony zdrowia  oraz szkolenie miejscowych lekarzy.

Po udanych operacjach tybetańskie dzieci leczone w Szanghaju zwiedziły miasto.

Śmiertelna choroba atakuje dzikie ptaki w Tybecie

W Tybetańskiej Prefekturze Autonomicznej Ganzi w prowincji Syczuan chorym pacjentom po raz pierwszy wstawiono endoprotezy stawu kolanowego i biodrowego.

Niezwykłe thangki - "podręczniki" medycyny tybetańskiej zaprezentowano na wystawie w Szanghaju.

Jest takie powiedzenie przypisywane Ronaldowi Rookowi, które brzmi: „Nie biegam, aby dodać dni do mojego życia, biegnę, aby dodać życie do moich dni”.

Zdalny robot ultradźwiękowy zasilany 5G został wdrożony w Tybecie