W Lhasie odbyło się sympozjum poświęcone akademickiej spuściźnie mistrza medycyny tybetańskiej Tsolu Cairanga.
Stołeczna Medyczna Grupa Ekspertów prowadzi badania przesiewowe, diagnostykę i leczenie dzieci z wrodzonymi wadami serca w prefekturze Garze.
Wczesne wykrywanie i wczesne leczenie wrodzonych chorób i wad serca jest ważne w trosce o zdrowie dzieci.
Chińskie Stowarzyszenie Optyczne rozpoczyna działalność społeczną w zakresie pielęgnacji i ochrony oczu w Tybetańskim Regionie Autonomicznym.
Tradycyjna medycyna tybetańska zwana Sowa Rigpa, czyli „Nauką o uzdrawianiu”, jest praktykowana od ponad 3000 lat. Ten pradawny system medyczny opiera się na zasadzie, że równowaga prowadzi do zdrowia, a brak równowagi prowadzi do choroby.
W Bome uprawiając i przetwarzając kłącza gastrodii można nieźle zarobić.
Tradycyjne medykamenty tybetańskie zyskują nowe życie w nowoczesnych zakładach produkcyjnych.
Starożytne książki poświęcone medycynie tybetańskiej w Muzeum Kultury Tybetańskiej Qinghai odzyskują uświęconą tradycją chwałę.
Poziom leczenia na oddziałach położniczo-ginekologicznych, pediatrycznych i ratownictwa medycznego, a także klinicznej diagnostyki laboratoryjnej i anestezjologii w Tybetańskim Regionie Autonomicznym bardzo się poprawił.
Xintong w ramach akcji charytatywnej chce zapewnić bezpłatne protezy oczu dzieciom z ubogich regionów górskich oraz inwalidom wojskowym, którzy odnieśli obrażenia podczas pełnienia służby.
Wszystkie rejony Tybetu osiągnęły standardy eliminacji choroby Kashin-Becka.
Nowe prace obejmują 2900 lat rozwoju medycyny tybetańskiej, która jest jedną z najistotniejszych najbardziej wpływowych gałęzi medycyny tradycyjnej w Chinach.
Zespoły pomocy medycznej od ośmiu lat podnoszą poziom usług medycznych i opieki zdrowotnej w Tybecie i w Sinciangu.
Rak szyjki macicy jest jednym z najczęstszych problemów ginekologicznych – każdego roku w Chinach odnotowuje się ponad 90 000 nowych potwierdzonych przypadków raka szyjki macicy. Co roku z powodu tej choroby umiera ponad 30 000 pacjentek.
Badania laboratoryjne ujawniły mechanizm genetyczny odpowiedzialny za płodność Tybetańczyków na dużych wysokościach.
Do czasu ukończenia college’u Zhang nigdy nie opuściła Guizhou. Kiedy dotarła do Ngari, miała wiele szczęścia, ponieważ doświadczyła jedynie łagodnych objawów choroby wysokościowej.
Eksperci z 10 szpitalnych oddziałów Szkoły Medycznej Uniwersytetu Jiao Tong w Szanghaju, w tym pediatrii, ortopedii, hematologii i stomatologii pomagają budować wysokiej jakości opiekę medyczną w Tybecie.
Wizyty domowe lekarzy - wolontariuszy pochodzących z dalekich części Chin ułatwiają mieszkańcom Tybetu dostęp do usług medycznych.