Mewy brązowe spędzają lato nad jeziorem Pangong Tso Tybecie

Na początku czerwca, gdy temperatura stopniowo rośnie w rejonie Namtso w Tybecie rozpoczyna się sezon turystyczny.

Ruiny Legendarnego Królestwa Guge są  popularną atrakcją turystyczną.

Miejsca, które trzeba odwiedzić z Music Voyage: Litang

Obóz bazowy położony jest na wysokości 5200 metrów, na północnym stoku góry Czomolungma. Stanowi ono ważny punkt startowy i bazę himalaistów, która zapewnia im zaopatrzenie i podstawową opiekę medyczną.

Ekipa CGTN (centralnej telewizji ChRL) wyrusza w 20-dniową podróż do Tybetańskiej Prefektury Autonomicznej Ganzi w prowincji Syczuan w południowo-zachodnich Chinach, aby nakręcić materiał do audycji "Music Voyage", dokumentu o kulturze, który śledzi korzenie muzyki na Wyżynie Tybetańskiej, odkrywając przy tym piękne krajobrazy i różnorodną kulturę etniczną.

Tybetański Region Autonomiczny zintensyfikował wysiłki aby zapewnić bezpieczeństwo wiosennych wspinaczek, w tym środki, by ograniczyć ryzyko zakażeń COVID-19.

W czerwcu w Shigatse otwarty będzie Park Kreatywnej Turystyki Kulturowej Czomolungma.

Jeszcze w poniedziałek 12 kwietnia można było zobaczyć bajkowe pejzaże śnieżne w tybetańskim powiecie Lhari.

Z Harbinu w prowincji Heilongjiang w północno-wschodnich Chinach wyruszył do Lhasy w Tybecie pierwszy pociąg turystyczny.

Przejazd z Lhasy do wejścia na teren otuliny lodowca Khukchung Gangri, około 5500 metrów nad poziomem morza, zajmuje mniej niż trzy godziny.

Co roku w Tybecie odbywa się festiwal kwitnienia brzoskwiń, cieszący się bardzo dużym zainteresowaniem turystów. Dlatego w tym czasie można tu spotkać wielu przyjezdnych.

Pałac Potala - twierdza Dzong w stolicy Tybetu - Lhasie. Około 300 lat służył Dalajlamom za zimową siedzibę. Obecnie to ogólnodostępne muzeum zapisane na Liście Światowego Dziedzictwa Kultury.

Nyingchi – miasto na prawach prefektury jest jednym z przykładów zmian zachodzących w TRA.

3 marca, w Kathmandu nepalska organizacja pozarządowa ogłosiła, że zespół elitarnych wspinaczy (tzw. „lekarzy lodospadów”) rozpoczął naprawy i mocowanie lin w drodze na szczyt Czomolungmy (Mt. Everest.)

W sezonie zimowym podróżujący do Tybetu mogą r korzystać z 50-procentowych zniżek na bilety lotnicze i noclegi w niektórych hotelach.

Aby chronić architekturę Pałacu Potala, jego zarząd zmienia godziny otwarcia. Bezpieczeństwo zabytku może być zagrożone, gdy w krótkim czasie przebywa w nim duża liczba turystów.

Pierwszego stycznia ruszyła czwarta edycja akcji „Podróżuj po Tybecie zimą”.