W czerwcu w Shigatse otwarty będzie Park Kreatywnej Turystyki Kulturowej Czomolungma.

Jeszcze w poniedziałek 12 kwietnia można było zobaczyć bajkowe pejzaże śnieżne w tybetańskim powiecie Lhari.

Z Harbinu w prowincji Heilongjiang w północno-wschodnich Chinach wyruszył do Lhasy w Tybecie pierwszy pociąg turystyczny.

Przejazd z Lhasy do wejścia na teren otuliny lodowca Khukchung Gangri, około 5500 metrów nad poziomem morza, zajmuje mniej niż trzy godziny.

Co roku w Tybecie odbywa się festiwal kwitnienia brzoskwiń, cieszący się bardzo dużym zainteresowaniem turystów. Dlatego w tym czasie można tu spotkać wielu przyjezdnych.

Pałac Potala - twierdza Dzong w stolicy Tybetu - Lhasie. Około 300 lat służył Dalajlamom za zimową siedzibę. Obecnie to ogólnodostępne muzeum zapisane na Liście Światowego Dziedzictwa Kultury.

Nyingchi – miasto na prawach prefektury jest jednym z przykładów zmian zachodzących w TRA.

3 marca, w Kathmandu nepalska organizacja pozarządowa ogłosiła, że zespół elitarnych wspinaczy (tzw. „lekarzy lodospadów”) rozpoczął naprawy i mocowanie lin w drodze na szczyt Czomolungmy (Mt. Everest.)

W sezonie zimowym podróżujący do Tybetu mogą r korzystać z 50-procentowych zniżek na bilety lotnicze i noclegi w niektórych hotelach.

Aby chronić architekturę Pałacu Potala, jego zarząd zmienia godziny otwarcia. Bezpieczeństwo zabytku może być zagrożone, gdy w krótkim czasie przebywa w nim duża liczba turystów.

Pierwszego stycznia ruszyła czwarta edycja akcji „Podróżuj po Tybecie zimą”.

Biuro Rozwoju Turystyki miasta Linzhi w Tybetańskim Regionie Autonomicznym zorganizowało imprezę sylwestrową  pod nazwą „Odkryj trzeci biegun ziemi • Ciesz się zimowym słońcem w Linzhi”. W jej ramach zorganizowano także noworoczną transmisję na żywo pt. „Szybka podróż do Linzhi”.

Jeden najciekawszych biegów maratońskich na świecie rozgrywany jest w niezwykle pięknych i malowniczych  okolicach Nyingchi, w Tybecie.

Rzeka Yarlung Zangbo, do której wpływa "stołeczna" Lhasa, za granicą TRA nazywa się Brahmaputra.

Kiedy nieśmiały, przystojny tybetański chłopak opublikował w Internecie swój film, nie przypuszczał, że wkroczy na pole marketingu wirusowego.


Pantery śnieżne to gatunek zagrożony wyginięciem, trudno je spotkać w warunkach naturalnych.

Tybetańska prefektura gości coraz więcej turystów dzięki "rewolucji ekologicznej"

50%  zniżki na bilety lotnicze i noclegi w lokalnych hotelach posiadających co najmniej trzy gwiazdki to tylko część korzyści na jakie mogą liczyć odwiedzający TRA od 15 października do 30 grudnia.