Ministerstwo Rolnictwa i Spraw Wsi ChRL co roku przyznaje tytuły „najpiękniejszych wsi”

Aby promować turystykę w tybetańskim mieście, utworzono alians eko-industrialny między Shigatse i Szanghajem.

Mokradła Lhalu - rezerwat przyrody, tak, jak central Park w Nowym Jorku, jest położony w centrum tybetańskiej stolicy - Lhasie.

Gdzieś głęboko na wysokogórskim stepie Ruoergai ojciec i syn starają się ochronić pradawne rasy koni Wyżyny Tybetańskiej.

Położona na wysokość 3000 metrów nad poziomem morza wioska Yubeng u podnóża góry Meili Snow  jest bardzo podobna do obrazu „Shangri-La”, ziemskiego raju przedstawionego w opartej na fikcji powieści „Zaginiony horyzont” z 1934 r. autorstwa brytyjskiego pisarza Jamesa Hiltona.

Szczycący się dziedzictwem unikalnej tybetańskiej  kultury i naturalną scenerią, Narodowy Rezerwat Przyrody Czomolungma chroni 3,3 miliona hektarów środkowych Himalajów.

Lato to najlepszy czas dla turystów, którzy chcą odwiedzić stepy Qiangtang.

Musimy wspólnie podejmować wysiłki aby chronić z trudem odzyskane piękno.

Długodystansowa jazda na rowerze to nie jest sport dla wszystkich. Stawia duże wymagania, zarówno fizyczne, jak i psychiczne.

Jezioro Yamzho Yumco to jedno z trzech świętych jezior w Tybecie.

Agencje turystyczne i organa władzy lokalnej wspierają popyt na agroturystykę.

Zgodnie z projektem w Lhasie utworzono miasto wodne. Na jego terenie odbywają się rejsy wycieczkowe, na których można podziwiać krajobraz rzeki Lhasa.

Chen Zishun w wieku 9 lat po dotknięciu linii energetycznej pod napięciem stracił obie ręce. Mówi, że po wypadku rodzina otoczyła go niewidzialnym kokonem, a rodzice nie wspierają ani nie rozumieją jego zainteresowań.

Podczas Święta Wiosny Tybet odwiedza prawie 440 000 turystów.

Na linii kolejowej Lhasa-Nyingchi pasażerowie mogą kupić ze zniżką bilety dwudziestokrotnego przejazdu.

Linie lotnicze zapewnią przepustowość około 600 000 miejsc na lotnisku w Lhasie, stolicy Tybetańskiego Regionu Autonomicznego, spodziewając się zrealizować 5 751 lotów i obsłużyć 551 000 pasażerów oraz 3 995 ton frachtu i poczty podczas Święta Wiosny.

Błękitne niebo Tybetu dobrodziejstwem mieszkańców i motorem ożywienia turystyki

Od piątku 15 października, aby zwiedzić Pałac Potala wystarczy dzień wcześniej zarejestrować się przez konto WeChat.