Od piątku 15 października, aby zwiedzić Pałac Potala wystarczy dzień wcześniej zarejestrować się przez konto WeChat.

Każdego roku do Tybetu w czasie Złotego Tygodnia  przybywa  coraz więcej turystów.

Technicznie rzecz biorąc, Złoty Tydzień składa się z trzech dni wolnych przypadających z okazji Święta Narodowego, dwudniowego weekendu i dwóch dni wolnych od pracy, które należy odpracować w dwie soboty przed lub po Złotym Tygodniu

Tybetańska legenda mówi, że góra Lianbaoyeze jest świadectwem waleczności Gesara, bohaterskiego króla starożytnego tybetańskiego królestwa Ling.

Miasto Lulang  położone na wysokości 3700 metrów, obdarzone zapierającym dech w piersiach krajobrazem, różnorodną kulturą etniczną i zaawansowaną infrastrukturą zostało okrzyknięte „Szwajcarią Wschodu”.

Prezentujemy fotografie wykonane w sierpniu 2021 roku przez fotoreportera China News Service Jianga Feibo. Zdjęcia przedstawiają zapierające dech krajobrazy w okolicach Yumai w prefekturze Shannan w Tybetańskim Regionie Autonomicznym.

Centralna Telewizja  uruchamia nowy talk - show pod nazwą "Okrągły stół"

Przychody Tybetu z turystyki podwoiły się w pierwszej połowie roku.

Mewy brązowe spędzają lato nad jeziorem Pangong Tso Tybecie

Na początku czerwca, gdy temperatura stopniowo rośnie w rejonie Namtso w Tybecie rozpoczyna się sezon turystyczny.

Ruiny Legendarnego Królestwa Guge są  popularną atrakcją turystyczną.

Miejsca, które trzeba odwiedzić z Music Voyage: Litang

Obóz bazowy położony jest na wysokości 5200 metrów, na północnym stoku góry Czomolungma. Stanowi ono ważny punkt startowy i bazę himalaistów, która zapewnia im zaopatrzenie i podstawową opiekę medyczną.

Ekipa CGTN (centralnej telewizji ChRL) wyrusza w 20-dniową podróż do Tybetańskiej Prefektury Autonomicznej Ganzi w prowincji Syczuan w południowo-zachodnich Chinach, aby nakręcić materiał do audycji "Music Voyage", dokumentu o kulturze, który śledzi korzenie muzyki na Wyżynie Tybetańskiej, odkrywając przy tym piękne krajobrazy i różnorodną kulturę etniczną.

Tybetański Region Autonomiczny zintensyfikował wysiłki aby zapewnić bezpieczeństwo wiosennych wspinaczek, w tym środki, by ograniczyć ryzyko zakażeń COVID-19.

W czerwcu w Shigatse otwarty będzie Park Kreatywnej Turystyki Kulturowej Czomolungma.

Jeszcze w poniedziałek 12 kwietnia można było zobaczyć bajkowe pejzaże śnieżne w tybetańskim powiecie Lhari.

Z Harbinu w prowincji Heilongjiang w północno-wschodnich Chinach wyruszył do Lhasy w Tybecie pierwszy pociąg turystyczny.