Dobre warunki klimatyczne w powiecie Mêdog umożliwiają stały rozwój plantacji herbaty.

Południowa obwodnica miasta Lhasa, jest jedną z nowo utworzonych w ostatnim roku dróg w Tybecie.

Eksport samochodów pobudza handel między Tybetem a Nepalem

Tybetańska platforma ochrony konsumentów pozwala odzyskać  stracone pieniądze.

Swoją pierwszą stację bazową 5G Tybet uruchomił w 2019 roku.

Główna linia kolei Lhasa-Nyingchi ciągnie się na długości 435 km. Przy skomplikowanych warunkach geologicznych terenu, na którym ją zbudowano - jej 75 procent stanowią mosty i tunele.

Woda mineralna, Nyingchi Matsutake, kadzidło tybetańskie i produkty z jęczmienia górskiego są z powodzeniem eksportowane za granicę.

Koleje Chińskie w Tybecie wprowadzają do użytku wieloprzejazdowe elektroniczne bilety okresowe.

Według danych Departamentu Turystyki TRA przychody z turystyki wyniosły 43,85 miliarda juanów (około 6,9 miliarda dolarów amerykańskich).

Nepal i Niemcy głównymi partnerami handlowymi Tybetu, TRA prowadzi handel z 59 krajami i regionami na całym świecie.

Sektor usług kurierskich w Tybetańskim Regionie Autonomicznym odnotował  w pierwszych 10 miesiącach tego roku szybki wzrost zarówno jeśli chodzi o ilość dostarczanych paczek, jak i przychody biznesowe.

Handel zagraniczny Tybetu wzrósł ponad dwukrotnie.

Władze Tybetu obiecują poprawę usług finansowych dla małych firm.

Każdego ranka Suo Qiyuan, pasterz z prowincji Qinghai zabiera ponad 300 swoich owiec na wypas do elektrowni słonecznej położonej w Tybetańskiej Prefekturze Autonomicznej Hainan.

Na piątkowej konferencji poświęconej centralnym przedsiębiorstwom państwowym wspierającym rozwój Tybetu poinformowano, że firmy te w latach 2021- 2025 zainwestują w TRA ponad 260 miliardów juanów.

Tybetańscy rolnicy z okolic Lhasy przystąpili do zbioru jęczmienia górskiego.

Tybetański Region Autonomiczny  zaczął nakładać od środy 1 września podatek od wydawanych aktów własności [związanych z zakupem nieruchomości - red.], co jest kolejnym znakiem postępu gospodarczego Regionu, a także rozwoju rynków gruntów i nieruchomości.


W wielu firmach brakuje wykwalifikowanych ludzi i konieczne jest wykształcenie nowych pracowników, którzy zaspokoją zapotrzebowania rynku.Absolwenci szkoły zawodowej pochodzący z najbliższych okolic Nyigchi nie tylko pomagają obniżyć koszty zatrudnienia w firmach, ale także chętniej kontynuują pracę na miejscu.