Linia kolejowa łącząca Lijiang i Shangri-La utoruje drogę rozwojowi "wysokiej jakości" południowo-zachodnich Chin.

Kunszt wytwarzania czarnej ceramiki w Tangdui obejmuje pedantycznie prowadzony proces: mieszanie białej i czerwonej gliny, zwietrzałego piasku i żwiru, a następnie kształtowanie i wypalanie zmielonych surowców w 12 skomplikowanych etapach.

Aby pomóc lokalnym rolnikom i pasterzom zwiększyć swoje dochody w 2020 roku władze powiatu Baqing utworzyły specjalną salę transmisji na żywo za pomocą internetu „Chidui Dongxiong”.

Jak podały władze Tybetańskiego Regionu Autonomicznego w ciągu pierwszych dziewięciu miesięcy 2023 roku PKB Tybetu wzrósł o 9,8 procent.


Airbus zaczął dostawy samolotów montowanych w Chinach liniom lotniczym Tibet Airlines.

Po uruchomieniu stacji bazowej sygnału 5G w gminie Gogmo w prefekturze Ngari zasięg sieci 5G objął wszystkie miasta Tybetańskiego Regionu Autonomicznego.

W pierwszych ośmiu miesiącach roku wolumen handlu zagranicznego Tybetańskiego Regionu Autonomicznego Chin wzrósł o 72,5 procent.

W maju 2021, Pokonując trasę ponad 3800 kilometrów, pierwsza partia ponad 70 000 piskląt została przetransportowana z Pekinu do tybetańskiej fermy. Przeżyło  98 procent kurcząt.

Po wznowieniu w maju dwukierunkowych przewozów towarowych w porcie Zhangmu-Tatopani systematycznie poprawiają się warunki odpraw celnych. Podjęto działania mające na celu poprawę infrastruktury.

W przeszłości konie wykorzystywano jedynie w rolnictwie i transporcie, a ich głównym zadaniem było zwożenie plonów z pól, przede wszystkim jęczmienia i pszenicy. Wzrost ruchu turystycznego pozwolił wykorzystać je w nowej roli.

Doznania smakoszy w Lhasie są efektem wielowiekowej kultury kuchni chińskiej. Okazją do wykwintnych doznań kulinarnych jest Tydzień Smakoszy.

Otwarcie nowego centrum handlowego zmieni sposób postrzegania Lhasy przez światowe marki.

Wspólne wysiłki społeczności zmieniają „zapomnianą wioskę” w niezapomniane centrum ekoturystyki.

W lipcu Tybetański Region Autonomiczny odnotował nowy rekord w miesięcznej przepustowości swoich portów lotniczych  od czasu otwarcia lotnictwa cywilnego w Regionie w 1965 roku.

Lhasa weszła na listę 100 miast o najlepiej rozwiniętej "nocnej ekonomii".

Łączna zainstalowana moc wytwórcza w Chinach osiągnęła ok. 2,71 mld kilowatów. Moc dostarczanej przez systemy fotowoltaicznej przekroczyła 470 milionów kilowatów.

Zakończono budowę najdłuższego wysokogórskiego tunelu drogowego na świecie.

Rząd Nepalu spodziewa się zacieśnienia współpracy z Tybetańskim Regionem Autonomicznym w dziedzinie handlu, turystyki, kultury i rozwoju infrastruktury, powiedziała we wtorek  w Lhasie wysokiej rangi urzędniczka nepalska.