Otwarto nową trasę lotniczą łączącą stolicę prowincji Szantung - Jinan i Xigaze, drugie co do wielkości miasto w Tybetańskim Regionie Autonomicznym.

Projekty o łącznej wartości 25,53 miliarda juanów (około 3,91 miliarda dolarów amerykańskich).

Tybetańskie Linie Lotnicze - Tibet Airlines ogłosiły w zeszłym tygodniu, że uruchomią w niedzielę 20 nowych tras, aby zapewnić wygodniejsze usługi podróżowania do Tybetańskiego Regionu Autonomicznego.

Rozpoczęto prace na centralnej części nowej linii kolejowej do Tybetu. Budowa tej linii kolejowej postrzegana jako bardzo wymagająca ze względu na klimat i warunki geologiczne.

Coraz więcej mieszkańców Lhasy robi zakupy online na Nowy Rok. Święto Wiosny i Tybetański Nowy Rok już w najbliższy piątek.

W ostatnim czasie ChRL zwielokrotniła swoje nakłady na inwestycje infrastrukturalne w Tybetańskim Regionie Autonomicznym.

Zjawisko współużytkowania jest bardzo popularne w Lhasie - stolicy Tybetańskiego Regionu Autonomicznego. Współdzielenie e-rowerów, power banków, foteli do masażu, pokojów do nauki wpływa na zmianę życia mieszkańców.

Tybetański Region Autonomiczny osiągnął pełne pokrycie sygnałem telefonii komórkowej wszystkich obiektów i miejsc turystycznych klasy A.

Zużycie energii elektrycznej w całym Tybecie podwoiło się w ciągu ostatnich pięciu lat. Dla mieszkańców tego regionu stabilne dostawy energii elektrycznej nie tylko zasilają dom, ale także zapewniają lepsze życie.

Podwyższanie kwalifikacji pracowników przenoszonych z obszarów wiejskich skutecznie poprawiło lokalne możliwości zdobycia pracy  i poziom przygotowania pracowników.

Handel elektroniczny kwitnie w Chinach, nawet w najbardziej odległych zakątkach Tybetu. Ponieważ szafran, mięso jaka i zanba budzą zainteresowanie w całym kraju, ludzie na „dachu świata” czerpią korzyści z możliwości handlu w Internecie.

Nazwa marki "Karma Laza" to żadna tajemnica - karma to starożytny sanskrycki termin odnoszący się do przyczyny i skutku, podczas gdy Laza jest francuską nazwą miasta Lhasa.

Gotowane na parze bułeczki Hangzhou także w Tybecie stają się coraz bardziej popularne.

Herbata z liści morwy ma dobry wpływ na zdrowie osób często pijących alkohol. Ponadto nie zawiera teofiliny, a jej picie nie powoduje bezsenności.

W odległym mieście Taszi Dzom w powiecie Dingri w Tybetańskim Regionie Autonomicznym dzięki szybko rozwijającej się  w ostatnich latach branży logistycznej,  liczba dostarczanych przesyłek wzrosła ponad 10-krotnie.

Powstanie nowy szlak komunikacyjny, który odegra znaczącą rolę w ożywieniu regionalnej gospodarki południowo-zachodnich Chin

Wydajność ziarna z jednego akra w roku bieżącym w prefekturze Czamdo wzrosła do 290 kg.

Nepalczycy w Tybecie są restauratorami, kupcami, właścicielami salonów urody, czy jubilerami. Ich obecność w TRA przynosi korzyść obu stronom.