Loty „Most na niebie” w celu przyspieszenia rozwoju Qinghai, Tybetu i Sinciangu.

Pociąg dużych prędkości Fuxing ma kursować na linii kolejowej Qinghai-Tibet: Informują chińskie media.

Pierwszy Tybetańczyk uprawniony do wykonywania prac pod napięciem w warunkach wysokogórskich.

Tybet uruchomił swoją pierwszą stację nadawczą sygnału internetowego 5G w 2019 roku. Dziś liczba użytkowników Internetu 5G w Regionie zbliżyła się do 1,03 miliona.

W 2023 roku w realizację  swoich najważniejszych projektów gospodarczych Tybetański Region Autonomiczny zainwestuje około 143 miliardy juanów (21 miliardów dolarów).

Projekt przesyłu energii zapewnia stabilne dostawy energii elektrycznej dla prefektury Ngari.

Burang, ważny suchy port handlowy przy granicy z Nepalem, wznowił w środę dwukierunkowy przepływ towarów, poinformował Departament Handlu Tybetańskiego Regionu Autonomicznego.

Realizacja umów pomiędzy  prowincją Guangdong a TRA powinna przynieść inwestycje o łącznej wartości 6,84 miliarda juanów (około 1 miliarda dolarów).

Burmistrz Lhasy Wang Qiang osobiście zbadał i skontrolował prace mające na celu zapewnienie podaży i ustabilizowanie cen na rynku przed okresem świątecznym. Podkreślił, że należy zagwarantować odpowiednią podaż towarów na rynku, wysoką ich jakość i stabilność cen, tak aby ludzie mogli świętować bezpiecznie i spokojnie

Według planu rozbudowy sieć kolejowa TRA osiągnie 4000 km do 2025 roku i 5000 km do 2035 roku. Do 2035 roku powstanie również kompleksowa sieć kolejowa łącząca Lhasę, stolicę regionu, z sąsiednimi prowincjami, w tym Qinghai, Junnan i Syczuan, a także z głównymi portami lądowymi.

W 2022 r. wolumen handlu zagranicznego Tybetu wzrósł o 14,6 procenta.

Kawałek drewna w rękach rzemieślnika, po szlifowaniu, malowaniu, suszeniu i dziesiątkach innych procesów, zamienia się w drewnianą misę uważaną za skarb Tybetańczyków.

Klimat powiatu Medogu staje się źródłem jego bogactwa.

La-Japan Railway zapoczątkowało pierwsze w nowym roku "badanie lekarskie B-USG” szyn.

Bujnie rozwijający się tybetański powiat czerpie zyski z uprawy owoców i herbaty.
(Xinhua) 15:36, 16 stycznia 2023 r

W roku 2022 branża telekomunikacyjna w Tybecie notowała stały rozwój, a liczba nowych firm i nowej infrastruktury rosła.

Zgodnie z planem pracy wydanym przez Ministerstwo Transportu po wdrożeniu przez kraj polityki COVID-19,  począwszy od niedzieli Chiny będą stopniowo  otwierać transgraniczny pasażerski transport drogowy.

Nowa stacja PV może generować 247 milionów kWh energii elektrycznej rocznie. Może pozwolić na zaoszczędzenie 76 300 ton "przeliczeniowego" węgla i zmniejszyć emisję dwutlenku węgla o 219 600 ton rocznie.