Projekt przesyłu energii zapewnia stabilne dostawy energii elektrycznej dla prefektury Ngari.

Burang, ważny suchy port handlowy przy granicy z Nepalem, wznowił w środę dwukierunkowy przepływ towarów, poinformował Departament Handlu Tybetańskiego Regionu Autonomicznego.

Burmistrz Lhasy Wang Qiang osobiście zbadał i skontrolował prace mające na celu zapewnienie podaży i ustabilizowanie cen na rynku przed okresem świątecznym. Podkreślił, że należy zagwarantować odpowiednią podaż towarów na rynku, wysoką ich jakość i stabilność cen, tak aby ludzie mogli świętować bezpiecznie i spokojnie

Według planu rozbudowy sieć kolejowa TRA osiągnie 4000 km do 2025 roku i 5000 km do 2035 roku. Do 2035 roku powstanie również kompleksowa sieć kolejowa łącząca Lhasę, stolicę regionu, z sąsiednimi prowincjami, w tym Qinghai, Junnan i Syczuan, a także z głównymi portami lądowymi.

W 2022 r. wolumen handlu zagranicznego Tybetu wzrósł o 14,6 procenta.

Kawałek drewna w rękach rzemieślnika, po szlifowaniu, malowaniu, suszeniu i dziesiątkach innych procesów, zamienia się w drewnianą misę uważaną za skarb Tybetańczyków.

Klimat powiatu Medogu staje się źródłem jego bogactwa.

W roku 2022 branża telekomunikacyjna w Tybecie notowała stały rozwój, a liczba nowych firm i nowej infrastruktury rosła.

Zgodnie z planem pracy wydanym przez Ministerstwo Transportu po wdrożeniu przez kraj polityki COVID-19,  począwszy od niedzieli Chiny będą stopniowo  otwierać transgraniczny pasażerski transport drogowy.

Nowa stacja PV może generować 247 milionów kWh energii elektrycznej rocznie. Może pozwolić na zaoszczędzenie 76 300 ton "przeliczeniowego" węgla i zmniejszyć emisję dwutlenku węgla o 219 600 ton rocznie.

Ukończono budowę głównego tunelu autostradowego w Tybecie.

Odbywające się w Shannan targi spożywcze świadczą o wzrastającej konsumpcji w Tybecie.

Władze Lhasy stopniowo łagodzą środki kontroli pandemii.

Plantator owoców kiwi motorem witalizacji tybetańskich obszarów wiejskich na dużych wysokościach.

Plan rozwoju Tybetu na lata 2021-2025 zakłada przyspieszenie rozwoju pozyskiwania energii fotowoltaicznej, a całkowita moc zainstalowanych w regionie instalacji ma przekroczyć do 2025 roku 10 milionów kilowatów.

Zakupy online są dziś bardzo popularne w TRA, ponieważ niektóre towary są w tutejszych sklepach fizycznych droższe.

Po wprowadzeniu ostrego reżymu antycovidowego, w związku z poprawą sytuacji, życie w wielu rejonach tybetu powróciło lub powraca do normalności.

Dzięki optymalizacji systemu zużycie energii na tonę wytworzonego cementu zostało zmniejszone o około 2 kWh. W 2020 r. roczna produkcja cementu wyniosła 5,37 mln ton.