Mieszkańcy wsi stają się udziałowcami, przekazując prawa do użytkowania wspólnej ziemi firmom, które zapewniają fundusze, co pomaga im współtworzyć nowe korporacje i projekty.

Otwarcie linii kolejowej Lhasa-Nyingchi, pierwszej w pełni zelektryfikowanej linii kolejowej w Tybecie, przyniesie nowe możliwości rozwoju turystyki.

Dzięki użyciu 100 samobieżnych inteligentnych robotów AGV (automatycznie sterowanych pojazdów) branża logistyczna  Tybetu oficjalnie wkroczyła w erę inteligentnego magazynowania.

Powiat Medog zwany był jeszcze nie tak dawno „odizolowaną wyspą” na Wyżynie.

Nowa linia kolejowa stwarza nowe możliwości rozwoju Tybetu.

Nowe połączenie drogowe skróci przejazd  z 346 do 180 kilometrów, a czas podróży z 12 do około czterech godzin.

Po siedmiu latach pracy droga w kanionie Jarlung-cangpo jest gotowa do użytku publicznego.

Tybetańskie lotnisko Gonggar  otwiera 10 nowych stanowisk pasażerskich i jedną stację cargo.

Połączenia drogowe mają szczególne znaczenie dla życia mieszkańców i gospodarki terenów położonych na dużych wysokościach.

Jęczmień górski, niegdyś podstawowy produkt żywnościowy Tybetańczyków, dziś jest "dojną krową" rolnictwa Dachu Świata. W ciągu ostatnich 70 lat wzrósł niespodziewanie szybko średni plon, co z kolei wpłynęło na zwiększenie możliwości jego wykorzystania.

Otwarto nową trasę lotniczą łączącą stolicę prowincji Szantung - Jinan i Xigaze, drugie co do wielkości miasto w Tybetańskim Regionie Autonomicznym.

Projekty o łącznej wartości 25,53 miliarda juanów (około 3,91 miliarda dolarów amerykańskich).

Tybetańskie Linie Lotnicze - Tibet Airlines ogłosiły w zeszłym tygodniu, że uruchomią w niedzielę 20 nowych tras, aby zapewnić wygodniejsze usługi podróżowania do Tybetańskiego Regionu Autonomicznego.

Rozpoczęto prace na centralnej części nowej linii kolejowej do Tybetu. Budowa tej linii kolejowej postrzegana jako bardzo wymagająca ze względu na klimat i warunki geologiczne.

Coraz więcej mieszkańców Lhasy robi zakupy online na Nowy Rok. Święto Wiosny i Tybetański Nowy Rok już w najbliższy piątek.

W ostatnim czasie ChRL zwielokrotniła swoje nakłady na inwestycje infrastrukturalne w Tybetańskim Regionie Autonomicznym.

Zjawisko współużytkowania jest bardzo popularne w Lhasie - stolicy Tybetańskiego Regionu Autonomicznego. Współdzielenie e-rowerów, power banków, foteli do masażu, pokojów do nauki wpływa na zmianę życia mieszkańców.

Tybetański Region Autonomiczny osiągnął pełne pokrycie sygnałem telefonii komórkowej wszystkich obiektów i miejsc turystycznych klasy A.