Wyżyna Tybetańska zagrożona przez drobiny tworzyw sztucznych.

Według Dawy - entomologa, znawcy motyli żyjących w Tybetańskim Regionie Autonomicznym na Dachu Świata do tej pory odkryto 569 gatunków tych owadów.

W efekcie badań lądowych zasobów dzikiej przyrody Tybetańskiego Regionu Autonomicznego odkryto pięć nowych gatunków kręgowców.

Lasy świerkowe zajmują 4600 hektarów co oznacza 61 procent powierzchni lasów całego Regionu Tybetańskiego.

Najbardziej charakterystyczną cechą antylopy saiga może być jej nos. Jako bliska krewna antylopy tybetańskiej, saiga ma nos, który wygląda jak mniejsza wersja trąby słonia.

Narodowy rezerwat przyrody Changtang jest trzecim co do wielkości lądowym rezerwatem przyrody na świecie. Obejmuje obszar 800 kilometrów kwadratowych i lezy na wysokości 5000 metrów nad poziomem morza

Dzielnica Lhasy - Chengguan, osiągnęła pełne pokrycie w zakresie zapotrzebowania na sprzęt do sortowania śmieci.

Ustawodawcy w Autonomicznym Regionie Tybetu po raz pierwszy uchwalili przepisy dotyczące ekologii i ochrony środowiska.

Ostatnio, z racji pory roku, na większości terytorium kraju odczuwa znaczne obniżenie temperatury.

Seria zdjęć wykonanych w styczniu 2021 roku poświęcona trzeciemu co do wielkości lodowcowi na Świecie wznosząconemu się w Nagqu, w okręgu Shuanghu w Tybecie.

Geodeta, który trzykrotnie podejmował się pomiaru wysokości Góry Czomolungma, ujawnia techniczną stronę ekspedycji.

Chiński sąd nakazał firmie hydroenergetycznej ochronę rzadkiej rośliny znajdującej się na liście roślin zagrożonych wyginięciem.

Udostępniono zbiór danych umożliwiających obserwację interakcji między powierzchnią ziemi a atmosferą na obszarze Wyżyny Tybetańskiej.

Chiński plan realizacji wielkiej inwestycji hydroenergetycznej na rzece Yarlung Zangbo wzbudził w Indiach obawy dotyczące „potencjalnych zagrożeń politycznych i ekologicznych”, ponieważ rzeka przecina południowo-zachodnie Chiny, Indie i Bangladesz.

Wdrożony projekt w Lhasie projekt pozwoli znacznie obniżyć emisję dwutlenku węgla, dwutlenku siarki oraz tlenku azotu.

Zbiornik wodny Kazi w powiecie Linzhou w Lhasie. Wśród odgłosów śpiewu ptaki czasami wzbijają się w niebo, a czasami lądoują na wodzie w poszukiwaniu pokarmu. To obraz zimujących tu ptaków wędrownych.

Tropikalna przyroda przeniosła się na Wyżynę Tybetańską 5200 lat temu


Grupa  mieszkańców Tybetańskiego Regionu Autonomicznego utworzyła zespół wolontariuszy do ochrony środowiska naturalnego i dzikiej przyrody wokół Jeziora Tsonag.