Tradycja Święta Lampy Maślanej ma ponad sześćset lat.
Malowanie mandali piaskiem, wykwintne dzieło sztuki religijnej buddyzmu tybetańskiego.
W Chinach digitalizacja buddyjskich osiągnięć jest w pełnym rozkwicie.
VI Światowe Forum Buddyjskie rozpoczęło się w Ningbo w prowincji w Zhejiang we wschodnich Chinach.
Panchen Rinpoche, członek Stałego Komitetu Narodowego Chińskiej Ludowej Politycznej Konferencji Konsultacyjnej, wiceprezes Stowarzyszenia Buddyjskiego Chin oraz prezes tybetańskiego oddziału tego stowarzyszenia odbywa coroczną wizytację w Tybecie.
W tym roku,aby godnie uczcić święto, mieszkańcy Lhasy,oprócz soboty i niedzieli, będą mieli dzień wolny od pracy także w poniedziałek.
W Lhasie dwadzieścia dziewięć buddyjskich mniszek otrzymało dyplom „Chi Ram Pa”.
Panczen Rinpocze jest wiceprezesem Chińskiego Stowarzyszenia Buddyjskiego i prezesem oddziału tego stowarzyszenia w Tybecie.
13 mnichów z wielu klasztorów buddyjskich pragnie uzyskać możliwość osiągnięcia tytułu Gesze Lharampa, najwyższego stopnia akademickiego w zakresie nauk egzoterycznych szkoły gelug buddyzmu tybetańskiego.
Ekskluzywny wgląd w osiągnięcia w zakresie praw człowieka poprzez rozwój młodych Żywych Buddów w Akademii Buddyzmu Tybetańskiego.
Wywiad z Bandanem Dorje, profesorem zwyczajnym Uniwersytetu Minzu w Chinach i Rektorem ds. Nauki w Szkole Filozofii i Religioznawstwa.
Przyszli buddyjscy kapłani konkurowali między sobą w zawodach sportowych.
Buddyjskie tytuły akademickie dzielą się na na trzy poziomy: podstawowy, średni i wysoki, czyli: „Chenrampa”, „Chinrampa” i „Thorampa.
W Górnym Yanjing znajduje się ponad 80 gospodarstw domowych, w których żyje i pracuje 500 osób we wsi wyznających katolicyzm.
Dwunastu mnichów buddyjskich otrzymało nominacje na stopień Gesze Lharampy odpowiednik tytułu doktora nauk w strukturze akademickiej.
Coroczny obrzęd jest jedną z najważniejszych ceremonii w klasztorze Labrang, jednej z sześciu wielkich świątyń szkoły gelug buddyzmu tybetańskiego [tzw. "Żółtych Czapek"]. Klasztor został zbudowany w 1709 roku i jest wiodącą instytucją edukacyjną buddyzmu tybetańskiego w Chinach.
Tybetański Nowy Rok jest głęboko powiązany z buddyzmem i wieloma tradycyjnymi rytuałami.
Sakja to buddyjski klasztor w prefekturze Xigazê, w Tybetańskim Regionie Autonomicznym. To także historyczna siedziba szkoły (sekty buddyjskiej0 o tej samej nazwie.