W świątyni Jokhang w Lhasie odbyła się Ceremonia wręczenia stopnia Gesze Lharampy trzynastu mnichom reprezentującym szkołę Gelugba.

Akademia Buddyzmu Tybetańskiego w gminie Nyethang w powiecie Qushui w prefekturze  Lhasy to uczelnia wyższa kształcąca buddyjskich kapłanów na potrzeby tybetańskiej wspólnoty buddyjskiej.

XI Panczenlama jest zdania, że Tybet oraz buddyzm tybetański przeżywa obecnie swój najlepszy okres w historii. 

You Quan przekazał  Panczenlamie i wszystkim wiernym buddyzmu tybetańskiego życzenia z okazji Święta Wiosny i Tybetańskiego Nowego Roku.

Tybetańczycy chcą żyć w kraju w którym panuje pokój i dobrobyt. Dlatego rozwieszają buddyjskie flagi modlitewne.

W Pekinie tytuł doktora nauk otrzymało 32 kolejnych tybetańskich mnichów buddyjskich

XI Panczenlama Bainqen Erdini Qoigyijabu we wtorek, 6 października br. wziął udział w spotkaniu z mnichami z klasztoru Tashilhunpo w Xigaze.

Panczenlama Bainqen Erdini Qoigyijabu, przywódca wyznawców buddyzmu tybetańskiego już po raz czwarty od momentu wyświęcenia w 1995 roku wrócił do domu, poprzednie trzy  wizyty w stronach rodzinnych odbyły się w 2006, 2016 i 2019 r.

Święto Shoton, oznacza dosłownie „święto jogurtu” i jest jednym z najważniejszych świąt Tybetańczyków. Jego początki sięgają XI wieku, kiedy powiązane zostało z ceremonią religijną, w ramach której mieszkańcy zamieszkujący okolice klasztorów ofiarowywali  jogurt mnichom kończącym rekolekcje medytacyjne.

XI Panczenlama oddał w świątyni Jokhang cześć Buddzie modląc się o pokój na świecie, pokój wewnętrzny i dobrobyt.

Mnisi z buddyjskich klasztorów świątyń próbują swoimi działaniami łagodzić stres spowodowany pandemią.

Promowani mnisi to część pierwszej grupy żywych wcieleń Buddy, którzy przeszli obowiązkową edukację państwową w Tybetańskim Kolegium Buddyjskim.

Pokryte lodem jezioro Sijinla Tso w Lhasie, stolicy Tybetańskiego Regionu Autonomicznego, zaczęło rozmarzać.

Po ogłoszeniu w Tybecie zagrożenia pandemią wirusa COVID-19 zamknięto miejsca kultu religijnego. Po ustaniu zagrożenia przychodzi czas udostępniania ich wiernym.

Tybetański Nowy Rok, tradycyjne święto w tybetańskiej kulturze, w tym roku przypadło w poniedziałek.

Duchowy przywódca Tybetańczyków przekazał rodakom w kraju i za granicą życzenia noworoczne.

W tybetańskich świątyniach buddyjskich trwają nabożeństwa, a mnisi zbierają pieniądze na rzecz obszarów zainfekowanych koronawirusem.

W klasztorze Sagya w Xigaze w związku z początkiem Nowego Roku odbyły się modlitwy o spokojny rok w Tybecie.