Używaj snów jak koni, aby wysłać wiadomość w przyszłość: „Uniwersytet Tsinghua na mnie czeka”.

W Kompleksie Dworca Kolejowego będącego częścią infrastruktury linii kolejowej Qinghai-Tybet trwa wymiana oświetlenia.

Po kolacji sylwestrowej odpaliliśmy petardy, obejrzeliśmy fajerwerki i zagraliśmy w tradycyjną tybetańską grę zwaną rzepką owiec.

Obecnie około 88 procent populacji TRA, liczącej 3,65 miliona, to Tybetańczycy i przedstawiciele różnych innych mniejszości etnicznych.

Ze względu na dużą wysokość nad poziomem morza i trudne warunki środowiskowe miejscowi pasterze często zapadają na choroby takie jak reumatyzm, zapalenie stawów i choroby serca. Słaba jest tu także infrastruktura medyczna i szkolna.

Qiongniao Football Team to jak dotąd pierwsza i jedyna drużyna futbolu amerykańskiego w Tybetańskim Regionie Autonomicznym.

Tybet, Cuomei: Domy komunalne podłączono do sieci ciepłowniczej, „ogrzewanie domu” bardzo „rozgrzewa serce”.

W Tybetańskim Regionie Autonomicznym świeże produkty spożywcze docierają także do obszarów położonych na dużych wysokościach

W Lhasie odbył się noworoczny turniej koszykówki "Trzech na Trzech" drużyn amatorskich.

18 stycznia Lhasa pokryła się kilkucentymetrową warstwą śniegu

Inteligentny pociąg dużych prędkości Fuxing rozpoczął regularne kursowanie na Wyżynie Tybetańskiej.

W miarę zbliżania się farmerskiego Nowego Roku Tybet emanuje coraz radośniejszą, świąteczną atmosferą.

W czerwcu na osiedlu Tsal w dzielnicy Lhasy - Tselgungthang powstała firma Yingcai Construction Technology. Jest własnością dwóch komitetów osiedlowych w dzielnicy i wniosła ożywienie w rozwój osiedla.

Tybet cieszy się ponad 3000 godzin słonecznych w ciągu roku, co czyni go idealnym miejscem do pozyskiwania energii słonecznej do celów grzewczych.

Przejście z tradycyjnego modelu szybkowaru jednofunkcyjnego na nowy model, wykorzystujący  wiele innowacyjnych opatentowanych technologii wynika głównie z potrzeby rozwiązania problemów napotykanych przez zwykłych ludzi żyjących na co dzień na Wyżynie Tybetańskiej.

W Nyingchi rozegrano VIII Turniej Gwiżdżących Strzał - tradycyjne tybetańskie zawody  łucznicze.

Na wysokości 4700 metrów nad poziomem morza Tybetańska szkoła z internatem spełnia marzenia dzieci pasterzy.

W tybetańskim Regionie Autonomicznym ochrona praw związanych z kulturą odzwierciedla postęp w zakresie praw człowieka w Chinach.