Strażacy patrolują Pałac Potala przez ponad 10 godzin dziennie, a każdy z nich przechodzi średnio ponad 25 000 kroków.

W efekcie tybetańskiego eksperymentu ASgamma wykryto źródło ultrawysokiej energii promieniowania kosmicznego.

Basen pływacki w stolicy Tybetańskiego Regionu Autonomicznego zostanie wkrótce ponownie otwarty.

Kobiety urodzone i wychowane w tym regionie wstydzą się miesiączki z powodu zakorzenionego piętna związanego z krwią menstruacyjną. Co więcej, trudno jest im poprosić mężów o kilka juanów na zakup podpasek ze względu na wstyd spowodowany plamami  menstruacyjnymi.

W końcu 2020 roku w Tybetańskim Regionie Autonomicznym  funkcjonowało 8237 różnego typu obiektów sportowych.

Samtan Dondrub, absolwent Shijiazhuang Economic Vocational College, z zawodu księgowy, zrezygnował z ubiegania się o pracę na państwowej posadzie.
Jako samodzielny przedsiębiorca zaczął ... hodować grzyby.

Hodowla tybetańskich kurczaków pomaga walczyć z ubóstwem.

Przez myśl mi nie przeszło, że będę motorniczym metra, założę rodzinę w Chengdu, zostanę matką i będę żyła szczęśliwym życiem. Wszystko to nastąpiło tak nieoczekiwanie dla mnie.

Do końca 2020 roku, dzięki wyższym dochodom ludności i poprawie sieci transportowej w Tybecie zarejestrowano 656703 pojazdy mechaniczne i 613682 licencjonowanych kierowców.

Wysokogórski posterunek graniczny położony jest w powiecie Gamba graniczącym z indyjskim stanem Sikkim.

Konkurs "przytulnych podwórek szkolnych" jest częścią wysiłków ministerstwa mających na celu przyspieszenie tworzenia w szkołach w środowisku wiejskim bardziej komfortowych warunków.

Dzięki nowoczesnym metodom upraw warzywa i nabiał nie są już rzadkością na „dachu świata” a  dzięki temu stół współczesnego Tybetańczyka stół jest smaczniejszy i pożywniejszy.

Niestety, ze względu na dużą wysokość i brak tlenu w powietrzu w Tybecie, gracze z innych prowincji niechętnie grają w Lhasie

W latach 2016-2020 Tybetański Region Autonomiczny zainwestował 4,3 miliarda juanów (około 657 milionów dolarów) w realizację projektów dotyczących dostępu do wody pitnej.

Odkrywanie artystycznych talentów dzieci, od najmłodszych lat pozwala im zakochać się w tradycyjnej kulturze.

Setki tysięcy ludzi w Tybecie mieszka w odległych górskich miejscowościach o słabej infrastrukturze i trudnych dla życia warunkach.

Marka MUKZIN od początku swojego istnienia skupia się na stylowych związkach z tradycyjną kulturą chińską.

Lody z mleka jaka to słodki interes dla tybetańskich pasterzy.