Soga jest powszechnie znana jako „wioska na horyzoncie”. Niedotlenienie, oddalenie i ograniczone warunki naturalne utrudniły tam budowę dróg.

Tybet tworzy pierwszy zespół ratownictwa lotniczego, który będzie odpowiedzialny głównie za ratownictwo i pomoc w przypadku klęsk żywiołowych i różnego typu wypadków w prefekturze Nyingchi.

Tybetański sport w czasie ostatniej dekady.
9.11.2022| Źródło: China Tibet Online

W ciągu ostatniej dekady Tybet zainwestował 5,237 miliarda juanów w rozwój sport, pieniądze zostały wykorzystane do poprawy infrastruktury sportowej, promowania ogólnego poziomu sprawności fizycznej, szkolenia młodych utalentowanych sportówców wyczynowych i kultywowania  sportów tradycyjnych dla Tybetu. Sporty typowe dla płaskowyżu rozwijają się bardzo szybko.

Liczba publicznych obiektów sportowych w Tybetańskim Regionie Autonomicznym wzrosła do 8629, a ich łączna powierzchnia wynosi 6,5502 mln metrów kwadratowych; w regionie zorganizowano ponad 3000 zajęć fitness i masowych imprez sportowych, w których uczestniczyło około 2,5 miliona uczestników.

Tradycyjny tybetański sport - przenoszenie kamieni.

Aby promować rozwój tradycyjnych sportów tybetańskich, 22 dyscypliny sportowe typowe dla tybetańskiej grupy etnicznej, takie jak wyścigi konne Dangjiren czy konkursy latawcowe w Lhasie, zostały umieszczone na krajowej i regionalnej liście ochrony niematerialnego dziedzictwa kulturowego.

Średnia powierzchnia mieszkania miejskiego w Tybecie wynosi obecnie 45,62 metra kwadratowego, a na wsi 40,63 metra kwadratowego.

Nauczyciel w najwyżej położonym mieście i naczelnik wioski w niegdyś odizolowanym od świata powiecie widzą przed sobą lepszą przyszłość.

„Pomoc w kojarzeniu par” przynosi świat dobra do odległych obszarów Syczuanu.

Przemiana z zawodowego sportowca w szefa sekcji treningowej  przyniosła Shilok Drolma wiele nowych możliwości rozumienia sportu.

Dzięki szerokopasmowej sieci internetowej o przepustowości 100 Mb/s w ciągu ostatniej dekady Tybetański Region Autonomiczny skutecznie promował informatyzację edukacji na wszystkich jej poziomach.

Skuteczne zarządzanie pracownikami wymaga doskonałej komunikacji oraz szybkiego i odpowiedniego rozwiązywania wszelkich problemów, które mogą się pojawić.

Wielu chińskich internautów zostało poruszonych historią funkcjonariusza policji SWAT, który wraz ze swoimi kolegami z drużyny uratował podczas trzęsienia ziemi trzech uwięzionych mieszkańców Luding.

Straż Pożarna prefektury Nyingchi natychmiast uruchomiła tryb pomocy w nagłych wypadkach.

Mieszkańcy tybetańskiej wioski Sangtak celebrują Święto Ongkor.

Tybetańczycy czerpią zdrową wodę dzięki ekipie z Pekinu.

Jak poinformowali we wtorek wyżsi urzędnicy reprezentujący władze rządowe i partyjne TRA, autonomiczny region Tybetu uznał ochronę środowiska a także dążenie do wysokiej jakości życia za priorytet rozwoju regionu.

W 2021 r. wolumen gospodarki cyfrowej w przekroczył w Tybecie 40 mld juanów.

Graniczący z Indiami i Nepalem Powiat Burang, w którym położone są znane atrakcje turystyczne, takie jak Kangrinboqe i Mapham Yutso, każdego roku odwiedza wielu turystów i wiernych.

Każdego roku, pomiędzy 24 do 27 lipca, we wsi  Chabalang w powiecie Qushui w prefekturze Lhasy obchodzone jest Święto Wangguo. Podczas święta mieszkańcy wioski zbierają się, aby bawić się i modlić się razem o dobrą pogodę i dobre zbiory.

W ubiegłą sobotę w stolicy Tybetu rozegrano w trzech kategoriach wyścigi kolarskie.