W Tybecie dzieciom w wieku od 3 miesięcy do 3 lat rozdaje się bezpłatne pakiety żywieniowe.

Tybetańskie stowarzyszenie, które dzięki dobrej woli swych członków pomoże ocalić wiele istnień ludzkich.

Dla Ma Gadonga i jego żony  Tashi Yangzom, Złoty Tydzień z okazji Święta Narodowego nie jest tylko czasem relaksu.

Oferując zróżnicowane usługi opieki nad osobami starszymi, w prefekturze Gannan utworzono 59 instytucji opiekuńczych i 320 wiejskich domów opieki,  na te projekty wydano łącznie 250 milionów juanów (około 38,8 miliona dolarów amerykańskich).

Pojazd wsparcia technicznego do polowej naprawy czołgów opracowany na bazie czołgu lekkiego Typ 15 debiutuje na Wyżynie Tybetańskiej.

Moi rodzice przenieśli się z Czamdo położonego na wschodzie Tybetańskiego Regionu Autonomicznego do Zurychu w Szwajcarii. Urodziłem się i wychowałem tutaj a w Zurychu mieszkałem z rodzicami i siostrą przez 25 lat.

Ma, etniczny Hui, poślubił Tybetankę. Para prowadzi obecnie firmę odzieżową w stolicy Regionu Lhasie i planuje założyć kolejną w Shigatse.

Niedawno otwarta linia kolejowa Lhasa-Nyingchi w Tybetańskim Regionie Autonomicznym  została po raz pierwszy wykorzystana do transportu wojskowego.

Prezydent Xi, który jest także sekretarzem generalnym Komitetu Centralnego Komunistycznej Partii Chin i przewodniczącym Centralnej Komisji Wojskowej, od środy do piątku przebywał w Tybetańskim Regionie Autonomicznym, aby upamiętnić 70. rocznicę pokojowego wyzwolenia tego Regionu.

Nyima Tserign w ciągu ostatnich 14 lat wychował 27 sierot.

Pierwszy samolot Y-9 należący do służby medycznej Y-9 Armii Ludowo-Wyzwoleńczej wykonuje misje w Xinjiangu i Tybecie.

6 lipca w Lhasie odbyło się sympozjum - spotkanie przedstawicieli wszystkich grup etnicznych Tybetańskiego Regionu Autonomicznego poświęcone setnej rocznicy powstania Komunistycznej Partii Chin.


Z okazji stulecia istnienia Komunistycznej Partii Chin publikujemy krótki esej doktora Sylwestra Szafarza - pisarza, tłumacza, publicysty, urzędnika i dyplomaty, konsula RP w Szanghaju w latach2004–2007.

Most na rzece Dadu stanowi prawdziwe dobrodziejstwo dla miejscowej ludności.

Wiara jest integralną częścią życia każdego Tybetańczyka, o czym świadczą pielgrzymi zbierający się, by oddać hołd buddom w najświętszych miejscach Tybetańskiego Regionu Autonomicznego, takich jak Pałac Potala czy Świątynia Dżokhang.

Za dawnych czasów moja sześcioosobowa rodzina miała do noszenia tylko dwie szorstkie części garderoby wykonane z pulu. W tamtym czasie problemem było przede wszystkim napełnienie żołądków. Kogo obchodziła odzież?

Praktyka czyni mistrza. Przyzwyczajasz się do wysokości, kiedy kochasz sport i wystarczająco ciężko trenujesz.

„Mam nadzieję odwiedzić do końca życia wszystkie ciekawe miejsca w Tybecie i poznać  ten niesamowity region”.