Specjalnie zaprojektowany szybkowar może podgrzać mięso w garnku do 100 stopni Celsjusza w ciągu około 20 minut.

Absolwentka medycyny opowiada historie zwykłych Tybetańczyków.

Tybetański Region Autonomiczny doświadcza trudnych warunków, takich jak ekstremalne zimno i brak tlenu. Z tego powodu, według władz regionalnych, poprawa jakości życia lokalnych mieszkańców jest najwyższym priorytetem.

W 2021 roku Uniwersytet Tybetański wydał ponad 24 miliony juanów (3,5 miliona dolarów) na stypendia, pożyczki, pomoc medyczną i dotacje, pozwalając ponad 9900 studentom z biednych rodzin spełnić swoje marzenia.

W 2021 roku Uniwersytet Tybetański wydał ponad 24 miliony juanów (3,54 miliona dolarów) na stypendia, pożyczki, stypendia, pomoc medyczną i dotacje, pozwalając ponad 9900 studentom z ubogich rodzin spełnić swoje marzenia.


Coraz więcej ludzi w regionie kocha piłkę nożną. W grze uczestniczą ludzie z różnych środowisk, a jakość obiektów i funkcje boisk piłkarskich w Regionie znacznie się poprawiły.

Solang Darjee, pełniący obowiązki kapitana Brygady Tybetańskiej Leśnej Straży Pożarnej w Nagchu, zdobył tytuł "Indywidualnego Wzorca Jedności Narodowej i Postępu Tybetańskiego Regionu Autonomicznego" za rok 2022.

Rozwój rolnictwa szklarniowego i charakterystycznych  dla niego dochodowych upraw stale poprawia sytuację materialną lokalnych rolników a konsumentom umożliwia dostęp do świeżych warzyw i owoców przez cały rok.

Oscar Fuchs studiuje w Chinach i jest autorem podcastu, w którym opowiada o swoim życiu w Chinach i swoich chińskich i niechińskich znajomych.

Na Wyżynie zielone murawy nie rosną dobrze, rozrzedzone powietrze stanowi zniechęcające wyzwanie dla intensywnego treningu fizycznego, a brak zasobów sportowych utrudnia młodym piłkarzom wejście na większe areny. Ale wszystkie te trudności wydają się nieistotne w porównaniu z ich pasją do gry.

"Kiedy Wang powiedział, że jeśli tylko będę potrzebować pomocy, mam się zwracać do niego, zrobiło mi się bardzo ciepło. Właściwie już wtedy się w nim podkochiwałam, więc byłam zachwycona, kiedy wyznał mi swoją miłość”


Przesiedleńcy z Langgong, Xiancun, Wolong Town w Tybecie z radością odbierają klucze do nowych domów.

Soga jest powszechnie znana jako „wioska na horyzoncie”. Niedotlenienie, oddalenie i ograniczone warunki naturalne utrudniły tam budowę dróg.

Tybet tworzy pierwszy zespół ratownictwa lotniczego, który będzie odpowiedzialny głównie za ratownictwo i pomoc w przypadku klęsk żywiołowych i różnego typu wypadków w prefekturze Nyingchi.

Promując rozwój tradycyjnych sportów tybetańskich, 22 dyscypliny sportowe typowe dla tego regionu, takie jak wyścigi konne Dangjiren czy konkursy latawcowe w Lhasie, zostały umieszczone na krajowej i regionalnej liście ochrony niematerialnego dziedzictwa kulturowego.

Średnia powierzchnia mieszkania miejskiego w Tybecie wynosi obecnie 45,62 metra kwadratowego, a na wsi 40,63 metra kwadratowego.

Nauczyciel w najwyżej położonym mieście i naczelnik wioski w niegdyś odizolowanym od świata powiecie widzą przed sobą lepszą przyszłość.

„Pomoc w kojarzeniu par” przynosi świat dobra do odległych obszarów Syczuanu.