Tybetańczycy świętują Nowy Rok Gongbo, który według kalendarza tybetańskiego przypada tego roku 24 listopada.

Centralna Komisja ds. Kontroli Dyscypliny Komunistycznej Partii Chin i Krajowa Komisja Nadzoru prowadzi dochodzenie w sprawie nadużyć.

Kolejne trzęsienie ziemi nawiedziło Tybetański Region Autonomiczny.

Ponad 2200 delegatów reprezentujących ponad 96 milionów członków CPC z całego kraju bierze udział w XX Kongresie Narodowym KPCh, którego otwarcie odbyło się w niedzielę  16 października w Pekinie.

Aby stworzyć jeszcze bardziej świąteczną atmosferę przed Świętem Narodowym, posterunek straży granicznej Jindong przygotował niedawno 200 pięciogwiazdkowych czerwonych flag, aby wraz z mieszkańcami miejscowości będących w jego jurysdykcji przeprowadzić działania w ramach świątecznego Podniesienia Flagi Narodowej .

1 października przypada Święto Narodowe Chińskiej Republiki Ludowej, w tym dniu w roku 1949 proklamowano jej powstanie. Jednym z pierwszych krajów, które uznały ChRL była Polska.

Tybetańska stolica znosi ograniczenia i pozwala wznowić produkcję w niektórych dzielnicach.

Biuro miasta Lhasy do Walki z COVID-19 podało, że w niedzielę w Lhasie zgłosszono 11 lokalnie potwierdzonych przypadków COVID-19 i 178 bezobjawowych nosicieli, wszystkie wykryte w miejscach kwarantanny.

Stowarzyszenie Obywatelskie "Dom Polski" i Ambasada Chińskiej Republiki Ludowej W Polsce zapraszają na Uroczysty Koncert z okazji 73 Rocznicy Powstania ChRL.

Trwa akcja pomocy po trzęsieniu ziemi w Syczuanie,  liczba ofiar śmiertelnych wzrosła do 74.

Chiny ruszają z pomocą po trzęsieniu ziemi, które wstrząsnęło prowincją Syczuan.

„Epidemia jest w kluczowej fazie i nadal potrzebne jest pełne wsparcie i wysiłek wszystkich mieszkańców” – powiedział na spotkaniu informacyjnym w niedzielę Chodar, zastępca sekretarza generalnego rządu regionalnego.

Czterem tybetańskim miastom udało się przerwać społeczną  transmisję COVID-19.

Zaostrzone kontrole epidemiczne na dworcach kolejowych i podczas podróży pociągami.

Rosnące poparcie dla Tybetu świadczy o instytucjonalnych mocnych stronach Chin.