W trakcie chińsko- japońskiego eksperymentu Tybet ASgamma wykryto źródło promieniowania kosmicznego o ultrawysokiej energii.

Mimo przeszkód, które powoduje ogólnoświatowa pandemia, Tybet odnotowuje wzrost gospodarczy.

Celem  platformy diagnostycznej jest  integracja zasobów, poprawa możliwości diagnostycznych na poziomie podstawowym oraz promowanie rozwoju wymiany danych.

Ciężko uzbrojone helikoptery (gunship) prowadzą poligonowe ćwiczenia ogniowe w Tybecie.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
W trakcie prac "poręczowania" podejścia na Mount Everest nepalscy himalaiści natknęli się na czaszkę i kości podobne do ludzkich jednak o wiele większe.

We wtorek o godzinie 1:27 (czasu pekińskiego) trzęsienie ziemi o sile 5,8 stopnia nawiedziło powiat Shuanghu w prefekturze Nagqu

Pod lodem przypuszczalnie odnaleziono ciało pasjonata i badacza lodowców badającego lodowce w czasie  zmian klimatycznych i globalnego ocieplenia.

CENC: W Tybecie odnotowano trzęsienie ziemi o magnitudzie 6,1 w skali Richtera

Po świątecznej przerwie uczniowie szkół podstawowych i średnich Lhasy wracają do nauki.

Próby działania teleskopu polaryzacyjnego budowanego w Tybecie spodziewane są w połowie 2021 roku.

W tym roku tak się złożyło, że 12 lutego przypada zarówno Święto Wiosny, jak i Tybetański Nowy Rok. Rok Byka.

Na forum transhimalajskim dotyczącym zmiany klimatu uczestnicy wzywają Chiny oraz Stany Zjednoczone do ściślejszej współpracy.

Tybetańscy sportowcy osiągają znaczące sukcesy w Mistrzostwach Chin w narciarstwie biegowym.

PKB Tybetu przekroczył w zeszłym roku 190 miliardów juanów, dochód per capita mieszkańców wsi wzrósł o 12,7%, a mieszkańców miast o 10%.

We wtorek w Lhasie rozpoczynają się posiedzenia corocznych "dwóch sesji".

Baranina i woda mineralna przekazane przez tybetańską prefekturę Ngari prefekturze Shijiazhuang w prowincji Hebei zostaną wykorzystane w walce z odradzającym się koronawirusem.

Pociąg dużych prędkości Fuxing, który będzie kursował w Tybecie, będzie specjalną wersją pociągu, który jeździ z prędkością 160 km na godzinę.

Chłopak z Chin wysyła światu swoje życzenia.