Rozmowa między rządem centralnym a Dalajlamą może dotyczyć jedynie tylko jego osobistej przyszłości.

Pożary lasów w Xizang wciąż nie zostały w pełni ugaszone „z powodu stromego ukształtowania terenu i silnych wiatrów”

W całym Tybetańskim Regionie Autonomicznym oprogramowanie WPS OFFICE ma już ponad 60 000 użytkowników.

Regionalne Biuro Meteorologiczne poinformowało, że dużą część prefektury Ngari i miasto Xigaze, dotknięte przez gwałtowny spadek ciśnienia atmosferycznego, mogą nawiedzić intensywne opady śniegu i burze śnieżne.

Na wysokości, na której leży Lhasa, przy niedostatku tlenu, wielu przyjezdnych nie ma sił chodzić. W sobotę na ulicach miasta pojawili się tacy, którzy w tych warunkach postanowili rywalizować m.in. w biegu półmaratońskim.

Qizhal zrezygnował z w piątek 8 października z funkcji przewodniczącego TRA. Na wakujące stanowisko wybrano Yan Jinhaia.

 

 

 

Jutro, 1 pierwszego października przypada 72 rocznica proklamowania Chińskiej Republiki Ludowej.

Do końca sierpnia w Tybetańskim Regionie Autonomicznym podano ponad 5,29 mln dawek szczepionki przeciwko COVID-19, poinformowali niedawno urzędnicy  Komisji Zdrowia TRA.

Zarówno w Sinciangu jak i w Tybecie z entuzjazmem oczekuje się zimowych igrzysk olimpijskich.


Położona na wysokości 3200 metrów nad poziomem morza tybetańska szkoła średnia Luqu jest jedyną szkołą z internatem w powiecie Luqu w Tybetańskiej Prefekturze Autonomicznej Gannan, w  prowincji Gansu. Szkoła powitała nowy rok szkolny w poniedziałek w zgodzie ze środkami zapobiegawczymi przeciwko COVID-19.

Delegacja władz centralnych ChRL pod  kierownictwem Wang Yanga po zakończeniu wizyty w Tybetańskim Regionie Autonomicznym powróciła w sobotę do Pekinu.

Z okazji 70. rocznicy wyzwolenia Tybetu, na czele delegacji centralnych władz ChRL przybył do Lhasy Wang Yang, członek Stałego Komitetu Biura Politycznego Komitetu Centralnego Komunistycznej Partii Chin i przewodniczący Komitetu Narodowego Chińskiej Ludowej Politycznej Konferencji Konsultacyjnej.

LHASA, 18 sierpnia (Xinhua) - Z okazji 70. rocznicy wyzwolenia Tybetu do Lhasy przybyła delegacja centralnych władz ChRL  na czele z Wang Yangiem, członkiem Stałego Komitetu Biura Politycznego Komitetu Centralnego Komunistycznej Partii Chin i przewodniczącym Komitetu Narodowego Chińskiej Ludowej Politycznej Konferencji Konsultacyjnej.

Działania upamiętniające przypadającą w tym tygodniu 70. rocznicę pokojowego wyzwolenia Tybetu idą pełną parą, poinformowali przedstawiciele władz Regionu na zorganizowanej we wtorek konferencji prasowej.

Xi, sekretarz generalny Komitetu Centralnego KPCh, prezydent Chin i przewodniczący Centralnej Komisji Wojskowej,  z okazji 70. rocznicy pokojowego wyzwolenia Tybetu, po raz pierwszy w historii partii i kraju odwiedził Tybetański Region Autonomiczny. Prezydent Chin przebywał w  Tybecie od 21 do 26 lipca br.

Xi akcentuje nowy paradygmat rozwoju, witalizacja branży nasienniczej wyznacznikiem strategii rozwoju Wyżyny Tybetańskiej.
10.07.2021 Źródło: Xinhua

Stowarzyszenie Obywatelskie „Dom Polski”, jeden z inicjatorów powstania portalu Magiczny Tybet, skierowało do Chińskiego Stowarzyszenia Na Rzecz Porozumienia Międzynarodowego list gratulacyjny z okazji stulecia powstania Komunistycznej Partii Chin.

„Zielony cud” cud znajduje się na wysokości około 4500 m n.p.m. To tylko 300 metrów niżej niż najwyższy szczyt Alp - Mont Balnc.