W okresie poprzedzającym Międzynarodowy Dzień Kobiet 8 marca historia naszej bohaterki znalazła się w centrum uwagi, stanowiąc przykład zróżnicowanej i ważnej pracy, jaką kobiety wykonują we współczesnym świecie.

W sobotę 4 marca w Wielkiej Hali Ludowej w Pekinie rozpoczęły się najważniejsze doroczne chińskie spotkania. Spotkania „dwóch sesji”.

Życzenia z okazji Tybetańskiego Nowego Roku  wszystkim Tybetańczykom przekazał Panchen Erdeni Chos-kyi rGyal-po

W 2023 roku Tybetański Nowy Rok przypada na dzień 21 lutego.

Według kalendarza chińskiego obecny rok jest Rokiem Królika.  Z tej okazji Stowarzyszenie Obywatelskie Dom Polski i Ambasada ChrL w Warszawie organizują Koncert Noworoczny.

Do 28 wzrosła liczba ofiar śmiertelnych lawiny w Tybetańskim Regionie Autonomicznym.

W środę wieczorem potwierdzono śmierć ośmiu osób po lawinie śnieżnej, która we wtorek zeszła z gór w powiecie Medog w prefekturze Nyingchi w Tybetańskim Regionie Autonomicznym.

Tybetańskie Biuro Regionalne CAAC dokłada wszelkich starań, aby zapewnić pasażerom bezpieczeństwo i bezproblemową podróż.

Według Narodowego Biura Statystycznego produkcja zbóż w Tybecie wzrosła o 11 500 ton w stosunku do 2021 roku.

Tybet wprowadza środki mające na celu wsparcie i przyciąganie osób szczególnie uzdolnionych.

 

W środę 30 listopada zmarł  w wieku 96 lat zmarł były sekretarz generalny Komunistycznej Partii Chin (KPCh) Chin - Jiang Zemin.

Tybetańczycy świętują Nowy Rok Gongbo, który według kalendarza tybetańskiego przypada tego roku 24 listopada.

Centralna Komisja ds. Kontroli Dyscypliny Komunistycznej Partii Chin i Krajowa Komisja Nadzoru prowadzi dochodzenie w sprawie nadużyć.

Kolejne trzęsienie ziemi nawiedziło Tybetański Region Autonomiczny.

Trzęsienie ziemi o sile 4,9 stopnia nawiedziło we wtorek powiat Nyima w prefekturze Nagqu.

Postępuje cyfryzacja Tybetu. W Lhasie uruchomiono nowoczesne centrum danych.

Ponad 2200 delegatów reprezentujących ponad 96 milionów członków CPC z całego kraju bierze udział w XX Kongresie Narodowym KPCh, którego otwarcie odbyło się w niedzielę  16 października w Pekinie.