Były wysoki oficjel  Tybetańskiego Regionu Autonomicznego stanął  przed sądem oskarżony o korupcję

Już w połowie września  zostanie przekazany naukowcom chiński teleskop do badań szerokokątnych.

Były wysoko postawiony tybetański deputowany postawiony w stan oskarżenia.

Nazywana „Dachem Świata” Wyżyna Tybetańska jest źródłem kilku głównych rzek w Azji, w tym Jangcy, Żółtej i Lancang (Mekong), które zapewniają wyżywienie około 3 miliardom ludzi. Dlatego musi podlegać szczególnej ochronie prawnej.


W Tybecie uczestnictwo w półmaratonie wiąże się z wielkimi wyzwaniami wynikającymi z olbrzymiego wysiłku na dużych wysokościach przy niedostatku tlenu.

Bama Zhaxi jest znany ze swoich innowacyjnych dzieł, które łączą kolory i techniki stosowane podczas malowania tuszem z tradycyjnymi stylami malarstwa tybetańskiego.

Chińscy i zagraniczni uczeni zebrali się w Pekinie, aby promować studia tybetańskie.

Prowincję Gansu zamieszkuje  niewielka mniejszość tybetańska stanowiąca około 2% całości jej populacji . W 1953 utworzono  tu Tybetańską Prefekturę Autonomiczną Gannan.

Najwyższej rangi działacz polityczny ChRL- Wang Huning kładzie szczególny nacisk na wdrażanie polityki Partii w zakresie zarządzania Tybetem.

Policja w Tybecie prowadzi dochodzenie w sprawie cudzoziemca przyłapanego na kopaniu świętych kamieni Mani.

W dniach 2-12 lipca w Chinach przebywała pierwsza po pandemicznej przerwie delegacja Stowarzyszenia Obywatelskiego „Dom Polski”.

Wysoko postawiony deputowany do Regionalnego Chińskiej Ludowej Politycznej Konferencji Konsultacyjnej w Tybetańskim Regionie Autonomicznym objęty dochodzeniem.

W sobotę pociągi typu Fuxing oficjalnie rozpoczęły kursy na odcinku Xining-Golmud na linii kolejowej Qinghai-Tibet.

W ogrodach Ambasady Chińskiej Republiki Ludowej obchodzono Dzień Kultury Chińskiej.

Eksperci chwalą szybki wzrost Tybetu na forum V Wystawy Turystki i Kultury Chińskiego Xizang.

Lot Chińczyka był pierwszym zatwierdzonym przez rząd Nepalu lotem paralotnią na południowym stoku Czomolungmy w tym roku i pierwszym lotem azjatyckiego pilota z takiej wysokości.

Firma Kaitu Expedition wzięła na siebie winę za incydent z 18 maja kiedy na wysokości ponad 8400 metrów po nepalskiej stronie przypadkowi himalaiści uratowali samotną kobietę.