W Szanghaju odbyła się wystawa osiągnięć niematerialnego dziedzictwa kulturowego powiatu Tingri, (Tybet/Xizang) i szanghajskiej dzielnicy Songjiang.

Tybetański Region Autonomiczny [Xizang] zainwestował 320 mln juanów w konserwację zabytków kultury.

Archeolodzy odkryli 301 zabytkowych nieruchomości: grobowce, budynki, świątynie w grotach, inskrypcje i inne pamiątki historyczne.

Lud Lhoba jest jedną z chińskich  mniejszości etnicznych o niewielkiej populacji. Większość z nich mieszka w wysokogórskim kanionie na zachód od wielkiego zakola rzeki Yarlung Zangbo.

Po siedemdziesięciu latach istnienia tybetańska prefektura autonomiczna zmierza w kierunku modernizacji.

Pałac Lwa i Smoka Króla Gesara - bohatera tybetańskiego eposu, znajdujący się powiecie Tarlag, w Tybetańskiej Prefekturze Autonomicznej Golok, w prowincji Qinghai, został niedawno odrestaurowany.

Na Wyżynie Tybetańskiej odkryto miejsce wytwarzania mikroostrzy sprzed 10 000 lat miejsce technologii mikroostrzy.

>>Tybet [Xizang] jest integralną częścią terytorium Chin od czasów starożytnych. Idea tzw. „niepodległości Tybetu” została zainicjowana przez mocarstwa imperialistyczne pod przewodnictwem Wielkiej Brytanii w połowie XIX wieku, których Stany Zjednoczone wówczas nie popierały.<<

Denisowianie - wymarła grupa archaicznych ludzi, nazwana na cześć jaskini na Syberii,w której odkryto ich szczątki - żyli także na Wyżynie Tybetańskiej.

Zabytki kultury ukazują długą historię wymiany pomiędzy Tybetańczykami i - Han.

Seminarium naukowe na temat pierwszego szkicu o starożytnej herbacie Jianga i pałacu Potala.

Sanktuarium niegdyś zarezerwowane jedynie dla cesarskich rytuałów od niedawna otwarte jest dla zwiedzających.

Historie hodowców wielbłądów na Wyżynie Tybetańskiej robią na mnie wrażenie ...

Tybet to Region, w którym występuje wiele malowideł naskalnych. Dotąd odkryto ponad 60 zespołów malowideł naskalnych w 14 powiatach Regionu.

Najnowsze prace archeologiczne pozwoliły odkryć cmentarz oraz tajemniczą kulturę.

„Nie powinno się pytać kobiet o wagę, mężczyzn o zarobki a dyrektorów brytyjskich muzeów o pochodzenie zabytkowych eksponatów”.

We wtorek 9 kwietnia otwarto w  Pekinie  wystawę  poświęconą zaistnieniu i istnieniu chińskiego smoka w kulturze Wyżyny Tybetańskiej.

Obserwacje astronomiczne wyznaczają kalendarz prac rolnych: wiosennej orki i nawadniania.