"Talent Szekspira i temperament tybetańskiej młodzieży doskonale ze sobą współgrają. Elementy tybetańskich opowieści ludowych, takie jak dusza, los człowieka - przeznaczenie i stosunek ludzi do świata, rezonują z dramatopisarstwem Szekspira."

Urodzony w niewielkiej wiosce ukształtował swą wyobraźnię, słuchając od dzieciństwa wielu tybetańskich opowieści ludowych.

Kultura Regong - Tybetańczyków żyjących Tybetańskiej Prefekturze Autonomicznej Huangnan w prowincji Qinghai obejmuje różne formy sztuki.

W autonomicznej prefekturze tybetańskiej Gannan w prowincji Gansu Opera Tybetańska to oczko w głowie miejscowych.

Stowarzyszenie Obywatelskie Dom Polski i Ambasada Chińskiej Republiki Ludowej  w Warszawie "uroczyście zainaugurowały" w Polsce Rok Królika. Ozdobą inauguracji był polsko-chiński koncert muzyczny.

Batang Xianzi - taniec, którego historia sięga ponad 1000 lat, jest żywą skamieliną starożytnej tybetańskiej sztuki pieśni i tańca.


W szanghajskim Huabao Tower otwarto wystawę  kultury sztuki tybetańskiej ze zbiorów Muzeum Kultury Tybetu prowincji Qinghaj.

W przeciwieństwie do zwierząt żyjących na lądzie lub latających po niebie, stworzenia w wodzie zwykle mniej uwagi poświęcają rejestrującym je maszynom. Decydujący moment udanego "strzału" zależy od nastroju zwierząt lub dobrej pogody

Opera tybetańska to nie tylko hobby osób starszych, jest również uwielbiana przez uczniów szkół podstawowych i młodzież, a wielu młodych ludzi uczy się grać w operowych spektaklach.

Na Pekińskim Tygodniu Mody zaprezentowano modne tybetańskie stroje z dzianin zrobionych ręcznie na drutach.

Bolo - tradycyjna umiejętność rzeźbienia w drewnie jeszcze niedawno była zagrożona zanikiem, ponieważ starzy rzemieślnicy mieli trudności z zarabianiem pieniędzy na swojej pracy, a młodzi ludzie niechętnie się jej uczyli.

Duet ojciec i syn usilnie pracują nad promocją tybetańskiego niematerialnego dziedzictwa kulturowego.

W Syczuanie, który dotknęło trzesienie ziemi ludzie mimo wszystko obchodzą Święto Środka Jesieni.

Nauczyciel-wolontariusz pomaga uczniom w Tybecie realizować marzenia artystyczne.

Chongye: „Cudowny dźwięk” unoszący się w chmurach.

Rzemieślnik przechowuje tradycyjne melodie, aby zachować ludową kulturę.

„Kina pod gołym niebem” odzwierciedlają zmiany w życiu kulturalnym Tybetańskiego Regionu Autonomicznego.

Tysiąc lat temu Xierong ‘Drongtse’ został przedstawiony na freskach w świątyni Jokhang na obrazie pt. „Celebracje w Świątyni Jokhang”, a scena tańca została również utrwalona na malowidle w klasztorze Samye.