Stand-uper Nyanzin Drakpa umiejętnie łączy tradycyjne motywy tybetańskie ze współczesnym podejściem.

Dlaczego Smoczy Król Morza jest umieszczany jest na kalenicach pałaców?

W poniedziałek, trzeciego dnia tybetańskiego Nowego Roku w Lhasie, Zespół Jeźdźców Konnych Tybetańskiego Regionu Autonomicznego dał porywający pokaz tradycyjnych tybetańskich konnych konkurencji jeździeckich.

"Z otwartymi ramionami witamy wszystkich, którzy lubią talk shows i stand up, mamy nadzieję, że nasze występy spełnią ich oczekiwania."

Z okazji nadchodzącego tybetańskiego Nowego Roku w sobotę w księgarni dla dzieci w Lhasie odbyła się Wyjątkowa zabawa.

Jak napisać napisać po tybetańsku „Szczęśliwego Roku Smoka”? 2024ལོའི་དཔྱིད་གསར་དུས་ཆེན

„Czasami z powodu długich godzin spędzanych nad tekstem łzy płynęły nam po twarzach. Chodziliśmy na podwórko i aby ukoić wzrok przemywaliśmy oczy zimną wodą”

Zabytkowy tybetański traktat medyczny tzw. "Cztery Traktaty" wpisane na Listę Pamięci Świata UNESCO.

W stolicy Tybetu Lhasie na Placu Pałacu Potala odbywa się I Tydzień Mody.

Muzealnicy przestali pełnić rolę kolekcjonerów i obrońców dzieł sztuki i antyków, a stali się także dostawcami usług kulturalnych.

Filmy zaczęto dubbingowaćw języku tybetańskim w 1957 roku. Przez ostatnie dziesięciolecia przeznaczano specjalne fundusze na pokazy filmów na obszarach wiejskich.

Grupy artystów zajmujących się malarstwem w Tybecie i Makao rozpoczęły wymianę kulturalną w latach 80. XX wieku i zintensyfikowały swoje wysiłki, odkąd - ponad dwie dekady temu - Makao powróciło na łono ojczyzny.

W tym roku mija dziesiąta rocznica od chwili kiedy Medog straciło swój status „odizolowanej wyspy na Wyżynie”. Dziesięć lat temu nowoczesne drogi połączyły Medog z resztą świata.

W środę w Lhasie, stolicy Tybetańskiego Regionu Autonomicznego, otwarto nowe muzeum sztuki, w którym można podziwiać prawie 300 dzieł znanych artystów.

Sztuka tybetańska jest oknem na świat zewnętrzny, dzięki któremu można poczuć, zrozumieć i zaakceptować prawdziwy Tybet.

Młodzieżowa wystawa pokazywana w Tybetańskim Muzeum Jaka będzie dostępna bezpłatnie dla publiczności od 3 do 13 listopada.

Jigme Trinley tuż po dyplomie Akademii Filmowej w Pekinie stał się najmłodszym reżyserem nominowanym do konkursu głównego Międzynarodowego Festiwalu Filmowego.

Podejmując tematykę przyrody, natury, maluję w sposób niemal pobożny. Chcę, aby inni poczuli, że ośnieżone góry są wzniosłe, majestatyczne i nienaruszalne.