„Uwielbiam śpiewać, ponieważ daje mi to radość, tak jak patrzenie w błękitne niebo” - zwierza się Karsang Sadrin.

W Phusum, 150 km od stolicy regionu Lhasy, mieszka ponad 90 mężczyzn i pięć kobiet wykwalifikowanych snycerzy.

26 września w Muzeum Nauk Przyrodniczych w Lhasie otwarto IV Wystawę Malarstwa o Tematyce Tybetańskiej.

W poniedziałek w prefekturze Shannan w Tybetańskim Regionie Autonomicznym rozpoczął się Festiwal Turystyki Kulturalnej Yalong 2021.

W przeszłości pasterze w regionach położonych na dużych wysokościach zabierali ze sobą tybetańskie dywany, aby się ogrzać, ale obecnie wielu ludzi używa ich również do ozdabiania swoich domów.

W niedzielę w pałacu Jebum-Gang Lhakhang, w Lhasie, stolicy Tybetańskiego Regionu Autonomicznego, otwarto wystawę sztuki.

Music Voyage” miał swój ostatni przystanek w powiecie Daocheng. Daocheng jest jednym z niewielu miejsc, w których kultywujesię ponad 1000-letnie tybetańskie rzemiosło garncarskie.

31 grudnia 2016 r. została założona międzynarodowa organizacja medialna (China Global Television Network, czyli CGTN), która ma na celu przybliżenie Światu Chin.

Tybetańskie stepowanie, w języku tybetańskim zwane „Duixie”, powstało na obszarze otaczającym rzekę Yarlung Zangbo jako rodzaj tańca w kręgu.

W dniu święta, dokładnie o wschodzie słońca odsłonięta zostaje gigantyczna Thangka Buddy, symbol jedności bóstw i ludzi.

Posiadłość Tysiąca Domostw została zbudowana w czasach dynastii Qing, jej przebudowę  rozpoczęto w 1941 roku i ukończono w 1949 roku.

Tybetański autor opowiada o swej satysfakcjonującej karierze

Przedsiębiorcy mają nadzieję, że ich przedsiębiorstwa staną się większe i lepsze, osiągając metaforyczne szczyty. Podobnie postępują alpiniści, chociaż ich szczyty są dosłowne.

Tybet udostępnia czytelnikom na całym świecie swoje rzadkie starożytne książki.

Od premiery wystawiono ponad 1300 przedstawień "Księżniczki Wencheng”, które przyciągnęły ponad 3 miliony widzów i wygenerowały przychody w wysokości około 1 miliarda juanów.

Niektórzy widzowie nazywają „Czerwone maki” tybetańską wersją słynnego „Snu o Czerwonych Pałacach” Cao Xueqina,

W dawnych wiekach pieczęci spełniały funkcję wyznacznika władzy. Dlatego były nie tylko przedmiotami, były często kunsztownymi dziełami sztuki.

Krajowe przesłuchanie „The Voice of China” w pierwszej kolejności odbywa się w prefekturze Czamdo w Tybecie