Music Voyage” miał swój ostatni przystanek w powiecie Daocheng. Daocheng jest jednym z niewielu miejsc, w których kultywujesię ponad 1000-letnie tybetańskie rzemiosło garncarskie.

31 grudnia 2016 r. została założona międzynarodowa organizacja medialna (China Global Television Network, czyli CGTN), która ma na celu przybliżenie Światu Chin.

Tybetańskie stepowanie, w języku tybetańskim zwane „Duixie”, powstało na obszarze otaczającym rzekę Yarlung Zangbo jako rodzaj tańca w kręgu.

W dniu święta, dokładnie o wschodzie słońca odsłonięta zostaje gigantyczna Thangka Buddy, symbol jedności bóstw i ludzi.

Posiadłość Tysiąca Domostw została zbudowana w czasach dynastii Qing, jej przebudowę  rozpoczęto w 1941 roku i ukończono w 1949 roku.

Tybetański autor opowiada o swej satysfakcjonującej karierze

Przedsiębiorcy mają nadzieję, że ich przedsiębiorstwa staną się większe i lepsze, osiągając metaforyczne szczyty. Podobnie postępują alpiniści, chociaż ich szczyty są dosłowne.

Tybet udostępnia czytelnikom na całym świecie swoje rzadkie starożytne książki.

Od premiery wystawiono ponad 1300 przedstawień "Księżniczki Wencheng”, które przyciągnęły ponad 3 miliony widzów i wygenerowały przychody w wysokości około 1 miliarda juanów.

Niektórzy widzowie nazywają „Czerwone maki” tybetańską wersją słynnego „Snu o Czerwonych Pałacach” Cao Xueqina,

W dawnych wiekach pieczęci spełniały funkcję wyznacznika władzy. Dlatego były nie tylko przedmiotami, były często kunsztownymi dziełami sztuki.

Krajowe przesłuchanie „The Voice of China” w pierwszej kolejności odbywa się w prefekturze Czamdo w Tybecie

Przez osobiste doświadczenie turyści lepiej mogą zrozumieć historię, kulturę i tradycje Tybetu.

Wspaniały spektakl młodych kontynuatorów tradycji opery tybetańskiej


Stylizowane wyobrażenie dziewczyny w stroju ludowym Bacab "będzie odpowiadało" za wizerunek powiatu Xainza (prefektura Nagchu).

Tybetański Nowy Rok, w języku tybetańskim osar (ལོ་ གསར །), to najważniejsze święto Tybetańczyków w całym roku.

Niematerialne dziedzictwo kulturowe i jego praktyczne poznanie bardzo interesują tybetańskich uczniów.

Ekspozycja w Xi'an obejmuje 100 zabytków kultury z Pałacu Potala i Norbulingka w Lhasie. Większość z nich jest wystawiana publicznie po raz pierwszy.