05.01.2021 Autor: Tsewang Dolma Źródło: VTIBET.com

W ciepłym zimowym słońcu, ubrana w nową tybetańską szatę, mała Kyi Dolma z warkoczykami pozuje pod okiem rodziców do fotografii na placu Pałacu Potala. W wieku 4 lat jest tak urocza, że ​​wiele osób przechodzących obok nieświadomie zwraca na nią uwagę.

Rodzina Kyi Dolmy przyjechała z Nagchu do Lhasy tydzień temu, wielki Pałac Potala jest jednym obowiązkowych miejsc do odwiedzenia.  Szczęśliwi robią sobie rodzinne zdjęcie na pałacowym placu.

Okolice Lhasy zimą

Wobec unormowanej sytuacji w zakresie zapobiegania epidemii i jej kontroli, Tybet promował w 2020 r. energiczne działania „Tybetańczycy podróżują po Tybecie”. Rodzina Kyi Dolmy wielokrotnie odwiedziła Wielki Kanion Dujun w swoim powiecie i przygotowała plan na wyjazd do Lhasy na Nowy Rok.

Na placu Potala codziennie robią zdjęcia tysiące turystów. Dzięki działaniom promocyjnym „Podróżuj po Tybecie zimą” plac Pałacu Potala w ostatnich latach tętnił życiem.

Podobnie jak rodzina Kyi Dolmy, podróż Wang Min do Lhasy długo chodziła jej po głowie, aż wreszcie Wang Mindotarła do Lhasy, za którą tęskniła od dawna . Po przyjeździe mówi: „Błękitne niebo i białe chmury sprawiają, że czuję się komfortowo, a atrakcje cywilizacyjne sprawiają, że bez przerwy oddaję się przyjemnościom”. "Ta podróż jest szczególnie warta zachodu. Dzięki specjalnej ofercie" Podróżuj po Tybecie zimą "moje wydatki na podróż zostały znacznie obniżone. Zarówno bilety pasażerskie, jak i noclegi są bardzo opłacalne" - dodała.

Do tej pory Tybet przeprowadził trzy kolejne rundy działań promocyjnych pod hasłem „Podróżuj po Tybecie zimą”.  W 2020 r. pomimo prowadzenia działań związanych  z tą akcją Tybet szeroko promował rozwój branży turystycznej poprzez reklamę online i współpracę z dużą krajową platformą turystyczną online. Do listopada 2020 r. Tybet przyjął łącznie 34 988 000 turystów z kraju i zagranicy. ,a przychód z turystyki wyniósł 35,827 miliardów juanów.
 
Zastępca dyrektora Departamentu Rozwoju Turystyki Tybetańskiego Regionu Autonomicznego, Shi Yuhui, poinformował, że ​​na podstawie pełnego podsumowania doświadczeń z poprzednich trzech edycji tego działania, promocja rynkowa preferencyjnej polityki „Podróżuj po Tybecie zimą, dziel się Trzecim Biegunem” w 2021 roku został oficjalnie rozpoczęty 1 stycznia 2021 roku. Pierwszy etap będzie trwał od 1 stycznia do 15 marca, a drugi od 15 października do 31 grudnia. W porównaniu z poprzednią edycją, preferencyjna polityka „Podróżuj po Tybecie zimą” w 2021 roku będzie miała wyższą wartość. Oprócz bezpłatnego wstępu do punktów krajobrazowych na poziomie krajowym 3A i wyższych oraz preferencyjnych biletów lotniczych i hoteli, Tybet po raz pierwszy wydał także specjalne kupony turystyczne o wartości do 30 milionów juanów.