9.04.2021 Źródło Xinhua via www.en.people.cn/n3/

Pociąg, z ponad 500 turystami, jest pierwszym tego rodzaju środkiem transportu. Wyjeżdża z prowincji Heilongjiang i ma dotrzeć do Lhasy w Tybecie. Turyści osiągną cel swojej podróży dopiero po 16-dniowej wycieczce krajoznawczej.

 


Tekst filmu
W czwartek z Harbinu w prowincji Heilongjiang odjeżdża pociąg wycieczkowy do Tybetu.

SUN XIAOYU
Korespondent Xinhua

„Mówi do Państwa Sun Xiaoyu z Xinhua News Agency. Właśnie znajdujemy się na wschodnim dworcu kolejowym Harbin, w prowincji Heilongjiang w północno-wschodnich Chinach. Za mną stoi pociąg gotowy do odjazdu. Stacją docelową jest miasto Shigatse w Autonomicznym Regionie Tybetu. Zechcą Państwo spojrzeć i skupić się na tym co pokazuje moja kamera!"

Pociąg zabierający 500 podróżnych jest pierwszym tego rodzaju w Heilongjiang. Turyści jadąc do Lhasy rozpoczynają 16-dniową wycieczkę krajoznawczą.

MA HUNBO
Zastępca sekretarza komitetu miejskiego w prowincji Shigatse.

„Pociąg turystyczny może przynieść całym Chinom korzyści. Taka wymiana między prowincją Heilongjiang a Tybetem ma szansę wpłynąć na wzrost wiedzy i świadomości obywateli. Tybet to miejsce pełne uroku. Ten pociąg może sprawić, że więcej ludzi dowie się o tym odległym regionie i zechcą bliżej go poznać."

LI YUEMING
Pasażerka

„To moja pierwsza podróż do Tybetu. Po przejściu na emeryturę mam nareszcie dużo czasu, aby móc podróżować i poznawać miejsca, o których do tej pory mogłam tylko słyszeć, bądź czytać. Teraz spełniam swoje marzenia."