14.05.2021 Źródło: CGTN

Od redakcji: CGTN wyrusza w 20-dniową podróż do Tybetańskiej Prefektury Autonomicznej Ganzi w prowincji Syczuan w południowo-zachodnich Chinach, aby nakręcić Music Voyage, film dokumentalny o kulturze, który dokumentuje korzenie muzyki na Wyżynie Tybetańskiej, odkrywając piękne krajobrazy i różnorodną kulturę etniczną . Ta seria przedstawia sześć miejsc docelowych, których nie można przegapić podczas podróży.

Po pięciu godzinach jazdy z Kangding, stolicy Tybetańskiej Prefektury Autonomicznej Ganzi, w prowincji Syczuan w południowo-zachodnich Chinach, podróż autostradą krajową 318 zabierze Cię do Litang, niegdyś rozległego hrabstwa, które stało się znane w Internecie od końca 2020 roku. .

Krótkie wideo przedstawiające 20-letniego miejscowego tybetańskiego pasterza Tenzina, czyli w języku mandaryńskim Ding Zhen, stało się popularne w Chinach, a jego rodzinne miasto szybko przyciągnęło ogromne zainteresowanie chińskich internautów, stając się kolejnym popularnym celem turystycznym zaznaczonym na liście.


Tenzin, 20-letni młody mężczyzna z Litang w Tybetańskiej Prefekturze Autonomicznej Ganzi w południowo-zachodniej prowincji Syczuan, stał się sławny po tym, jak wideo z jego uśmiechem stało się sensacją wśród chińskich internautów. / CFP

Zarówno wysokość na jakiej jest położony powiat, jak i naturalne krajobrazy często zapierają dech w piersiach odwiedzających. Z wysokością 4000 metrów jest jednym z najwyższych miejsc na świecie. Dlatego też nazwano go „powiatem nieba”.

Ośnieżona góra Genik jest jedną z 24 świętych gór buddyzmu tybetańskiego w Chinach. Jej główny szczyt wznosi się na wysoką wysokość 6200 metrów nad poziomem morza, a zbocze góry usiane jest lasami, jeziorami i łąkami.
Góra Genik znajduje się w południowo-zachodniej części okręgu Litang, w Tybetańskiej Prefekturze Autonomicznej Ganzi, w południowo-zachodniej prowincji Syczuan w Chinach. / CFP


Pokryta śniegiem góra Genik widziana z daleka. / CFP

Maoya Prairie jest uznawana za jedną z sześciu najpiękniejszych łąk w kraju. Bezkresne łąki na tle śnieżnych gór to idealne miejsce na zdjęcia. Oferuje również charakterystyczną scenerię przez cały rok.

Kiedy nadchodzi lato, coroczny festiwal wyścigów konnych, zwykle odbywający się w sierpniu, dodaje radości i emocji do twojego pobytu w powiecie, podczas gdy tybetańscy koczownicy zbierają się i demonstrują swoje umiejętności jeździeckie.


Maoya Prairie to alpejska łąka w okręgu Litang w Tybetańskiej Prefekturze Autonomicznej Ganzi, w południowo-zachodniej prowincji Syczuan w Chinach. / CFP


Festiwal wyścigów konnych odbywa się zwykle w sierpniu w okręgu Litang w Tybetańskiej Prefekturze Autonomicznej Ganzi, w prowincji Syczuan w południowo-zachodnich Chinach. / CFP

Warto też napić się lokalnej herbaty maślanej lub tybetańskiego góralskiego wina jęczmiennego, zwanego także „Qiang” w miejscowym języku, aby poczuć smak Płaskowyżu Tybetańskiego.