2021-10-09 Źródło: XinhuaZdjęcie zrobione 23 września 2021 r. Pole dojrzałego jęczmienia górskiego na tle pokrytych śniegiem gór w gminie Ombu, powiat Nyima, miasto Nagqu w Tybetańskim Regionie Autonomicznym  (Foto: Xinhua/Jigme Dorje).

Jak poinformowały lokalne władze, prawie 2 miliony turystów odwiedziło Tybetański Region Autonomiczny podczas wolnego tygodnia z okazji Święta Narodowego, stanowi to wzrost o 12,5 procent w porównaniu z tym samym okresem w zeszłego roku.
Według  Departamentu Turystyki TRA przychody z turystyki wzrosły w regionie w porównaniu do ubiegłego roku o 10,2 procent tj. do 1,03 miliarda juanów (około 160 milionów dolarów amerykańskich).
Wzrost ilości turystów w Regionie wynika częściowo ze skutecznej kontroli epidemii w całym kraju i braku przypadków COVID-19 w Tybecie.
Na początku tego miesiąca Departament Turystyki TRA aby umożliwić wczasowiczom poznanie tybetańskiej wsi uruchomił trasę turystyczną wokół Lhasy i dziewięć tras podmiejskich.
Statystyki wskazują, że w 2020 r. Lhasa przyjęła ponad 20,08 mln turystów krajowych i zagranicznych, a przychody z turystyki wyniosły 30,1 mld juanów.