15.10. 2021 Źródło: Xinhua via China Culture. org

2021-10-15 10:41 ( Xinhua )
Pałac Potala, położony w Lhasie, został zbudowany przez tybetańskiego króla Songtsena Gampo w VII wieku i rozbudowany w XVII wieku. [Zdjęcie/Xinhua]

Ponieważ władze TRA starają się promować turystykę zimową kultowy tybetański zabytek Pałac Potala będzie bezpłatnie dostępny dla publiczności od najbliższego piątku do końca 2021 r.

Jak podał w czwartkowym oświadczeniu zarząd pałacu  aby zwiedzać w tym okresie najwspanialszy zabytek Tybetu, turyści muszą umówić się na wejście  z jednodniowym wyprzedzeniem przez pałacowe konto na WeChat.

Pałac Potala, został zbudowany przez króla tybetańskiego Songtsena Gampo w VII wieku i rozbudowany w XVII wieku. Pałac został wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO w 1994 roku i jest jedną z najpopularniejszych atrakcji turystycznych Tybetu.

Posiada kolekcję bezcennych pism świętych, dokumentów historycznych i cennych relikwii, w tym posągów, obrazów i fresków.

Nowe posunięcie Zarządu Pałacu jest częścią regionalnego programu „Turystyka zimowa w Tybecie”, mającego na celu promowanie rozwoju turystyki i stymulowanie wzrostu gospodarczego.