22.02.2022 Źródło: China Tibet Online

W 2021 r. Tybetański Region Autonomiczny uruchomił szereg charakterystycznych tras turystycznych, takich jak światowej klasy aleja krajobrazowa G219, wycieczki trasą czerwonego dziedzictwa, złota obwodnica Lhasy, 9 miejsc wypoczynku odpowiednich na złote jesienne wycieczki itp. Dzięki sporemu wysiłkowi, niektóre niszowe atrakcje w Tybecie, takie jak lodowiec Khochunggangri, słynna wioska z młynem wodnym produkującym tybetańskie kadzidło i tajemniczy las, są dobrze znane opinii publicznej, dając dobrą podstawę dla spodziewanego boomu turystycznego w Tybecie podczas święta Wiosny w 2022 r. .

Według statystyk, podczas tegorocznego Święta Wiosny (od 31 stycznia do 6 lutego) Tybet przyjął łącznie 438 300 turystów krajowych i zagranicznych, co oznacza wzrost o 40,7% rok do roku. Całkowite przychody z turystyki osiągnęły 315 milionów juanów, co oznacza wzrost o 46,5% rok do roku. Wśród nich liczba turystów przyjętych do Lhasy, stolicy Tybetu, sięgnęła 241 500, co oznacza wzrost o 33,64% rok do roku, a całkowite dochody z turystyki sięgnęły 246 milionów juanów, co oznacza wzrost o 32,25% rok do roku.


Yarlung Zangbo

Najpopularniejsze atrakcje turystyczne podczas wiosennego święta to Pałac Potala, Punkt widokowy Basum Ko, Wielki Kanion rzeki Yarlung Zangbo itp. Sam Pałac Potala przyjął łącznie 27 956 turystów.

„Zdecydowaliśmy się pojechać do Tybetu podczas Święta Wiosny. Tutejsze zwyczaje ludowe i tybetańska kuchnia dały nam wciągające doświadczenie tego, jak obchodzony jest Nowy Rok w Tybecie. W najbliższych dniach planujemy odwiedzić kilka znanych atrakcji. Na szczęście nadal trwają preferencyjne zasady dotyczące zimowych podróży do Tybetu. ” powiedziała pani Li z Yunnan.

Samo przez się rozumie się, że w celu dalszego zwiększenia naływu turystów do Tybetu, Departament Rozwoju Turystyki TRA ogłosił niedawno, iż preferencyjne zasady dotyczące zimowych podróży do Tybetu będą obowiązywać do 9 marca 2022 r. W tym okresie wszystkie punkty widokowe iatrakcje turystyczne z wyjątkiem  świątyń można odwiedzić za darmo. Ponadto, Departament Rozwoju Turystyki TRA podjął również wysiłki motywacyjne dla „mieszkańców lokalnych podróżujących zimą po Tybecie szybkim pociągiem Fuxing (chiński dla odmłodzenia)”, co nie tylko przynosi korzyści turystom, ale także pomaga złagodzić przedsiębiorstwom turystycznym trudności związane z turystyką w obecnej dobie i pobudza gospodarkę turystyczną Tybetu.