16.11.2022| Autor:Ti Gong, Hu Min| Źródło: SHINE.CN


Widok na górę Qomolangma z Shigatse. vouchery

Shigatse w Tybetańskim Regionie Autonomicznym ma nadzieję przyciągnąć turystów, którzy będą mogli podziwiać zapierającą dech w piersiach jesienną scenerię i tętniącą życiem kulturę.

Miejskie władze turystyczne poinformowały w Szanghaju, że za pośrednictwem szanghajskiego operatora podróży online Trip.com. na lokalnym rynku pojawią się vouchery turystyczne o wartości 18 milionów juanów (2,54 miliona dolarów).

Udostępniono wiele tras prowadzących do głównych zasobów turystycznych wzdłuż autostrady krajowej G318 i autostrady Xinjiang-Tybet, w tym na Czomolungmę (Mount Everest) i do Himalajów.

Podczas imprezy promocyjnej w Szanghaju wystawiono saszetki w stylu tybetańskim, tybetańskie kadzidło i obrazy thangka.


Góra Czomolungma widziana z Shigatse.

Utworzono alians przemysłowo-ekologiczny w celu promowania wymiany kulturalnej i turystycznej między Szanghajem i Shigatse.

W poniedziałek pięć par nowożeńców z członkami szanghajskiego zespołu medycznego ds. Tybetu, nauczycielami i strażą przygraniczną wyruszyło z Szanghaju w podróż poślubną do Shigatse.

Szanghaj i Shigatse łączą silne więzy, ponieważ od 1995 r. Szanghaj wspiera Shigatse w działaniach na rzecz rozwoju.

„Wydarzenie ma na celu przyspieszenie odbudowy i rozwoju kultury i turystyki Shigatse oraz mechanizmu współpracy w dziedzinie kultury i turystyki, aby napędzać najwyższej jakości rozwój branży kulturalnej i turystycznej w Shigatse” – powiedział Peng Yihao, zastępca sekretarza KPCh Shigatse i wiceburmistrz Shigatse.


Aby promować turystykę w tybetańskim mieście, utworzono alians eko-industrialny między Shigatse i Szanghajem.

Źródło: SHINE Redaktor: Wang Yanlin