23.11.2022|Źródło: chinadaily.com.cn

Jak donosi Tibet Daily trzy wsie z Tybetańskiego Regionu Autonomicznego zostały niedawno umieszczone na liście prowadzonej przez Ministerstwo Rolnictwa i Spraw Wsi najpiękniejszych chińskich wiosek wypoczynkowych w 2022 r.

Trzy zwycięskie wsie — wieś Tsogo w powiecie Kongpo Gyamda w prefekturze Nyingchi, wieś Penak w powiecie Doilungdechen i wioska Yolshung w powiecie Drachen — znalazły się wśród 255, które zdobyły wyróżnienie.


Wioska Tsogo w powiecie Kongpo Gyamda w Tybetańskim Regionie Autonomicznym, otoczona jest ośnieżonymi górami. [Zdjęcie autorstwa Palden Nyima/Dla ​​chinadaily.com.cn]

Penak i Yolshung zdobyli także specjalne plakietki dla wiosek rozrywkowych o agroturystycznym.

Budowa pięknej wioski wypoczynkowej jest kluczowym sposobem promowania ekologicznych wartości produkcji i życia na wsi, poszerzania źródeł dochodów rolników i wsparcia ważnego środka promującego zintegrowany rozwój przemysłu pierwotnego, wtórnego i usługowego na obszarach wiejskich.

W ostatnich latach tybetański Departament Rolnictwa i Spraw Wsi przywiązuje dużą wagę do budowy infrastruktury.

Obecnie w Tybecie jest 30 wiosek uznanych za najpiękniejsze wioski rekreacyjne.


Jezioro Drasum Tso znajduje się w pobliżu wioski Tsogo w powiecie Kongpo Gyamda w Tybetańskim Regionie Autonomicznym. [Zdjęcie autorstwa Palden Nyima/Dla ​​chinadaily.com.cn]Tybetańscy wieśniacy wykonują tradycyjny taniec w wiosce Tsogo w powiecie Kongpo Gyamda w Tybetańskim Regionie Autonomicznym. [Zdjęcie autorstwa Palden Nyima/Dla ​​chinadaily.com.cn]Kwiaty kwitną w wiosce Tsogo w powiecie Kongpo Gyamda w Tybetańskim Regionie Autonomicznym. [Zdjęcie autorstwa Palden Nyima/Dla ​​chinadaily.com.cn]