Czas publikacji: 2020-11-25 Autor: From: China Tibet Online

Zawartość białka w liściach morwy sięga 80 procent i są one bardzo bogate w składniki odżywcze, takie jak aminokwasy, witaminy, węglowodany i pierwiastki śladowe. Nie zawierają również żadnych hormonów, a świnie domowe uwielbiają je jako paszę.

Herbata z liści morwy hybrydowej wytwarzana w Śnieżnej Krainie.

W Przemysłowym Kompleksowym Centrum Doświadczalnym Cyklu Hybrydowego Drzewa Morwy w powiecie Chagyab County,  w prefekturze Chamdo, jeden z pracowników powiedział reporterowi: „Herbata z liści morwy jest bogata w bioflawonoidy. Zawiera czterokrotnie więcej propolisu, jest odporna na utlenianie, chroni wątrobę, usuwa ciepło i zapewnia detoksykację. Ma dobry wpływ na zdrowie osób często pijących alkohol. Ponadto nie zawiera teofiliny, a jej picie nie powoduje bezsenności”.

Owce wyhodowane przez Kompleksowe Centrum Doświadczalne Przemysłu Hybrydowych Drzew Morwy w hrabstwie Chagyab śpiesznie zjadają liście z drzewa morwy.

W 2017 roku w powiecie Chagyab założono pierwszą bazę hodowlaną morwy hybrydowej Chamdo, w której uprawiano 14 000 hybrydowych drzew morwy papierowej i 60 000 sadzonek, a także obsadzono trzy akry otwartego pola  6000 hybrydowych drzewek morwy papierowej. Ich współczynnik przeżycia wyniósł 100 procent. Obecnie powierzchnia nasadzeń hybrydowych drzew morwy papierowej w powiecie przekroczyła 2500 akrów. Działalność Bazy Nasadzeń Hybrydowych Drzew Morwy opiera się na zorientowanym na rynek mechanizmie aplikacyjnym kierowanym przez rząd, w którym firmamy tworzą organ główny przy aktywnym udziale miejscowej ludności. Mieszkańcy wsi dzięki udziałowi kapitałowemu otrzymują coroczną dywidendę, a rolnicy - hodowcy mogą zostać udziałowcami.


Herbata z liści morwy ze Śnieżnej Krainy w puszkach

W lipcu 2018 roku w hrabstwie Chagyab powstał zakład przetwórstwa hybrydowych liści herbaty morwy papierowej. W ostatnich latach zakład przetwórczy produkował rocznie od 8 000 do 10 000 pudełek gotowej herbaty, a jego roczna produkcja wynosi od 1,5 do 2 milionów juanów. To przyczyniło się do zatrudnienia 103 osób z 20 uznanych przez rząd zubożałych gospodarstw domowych.